Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Alicante – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Alicante z pewnością zachwyci wszystkich miłośników historii i sztuki, w całym mieście znajdują się bowiem liczne ślady dawnych epok. Zabytkowe centrum metropolii stanowi starówka, gdzie znajdziemy wspaniałe świątynie: siedemnastowieczną katedrę (Concatedral de San Nicolás de Bari) oraz bazylikę świętej Marii (Basílica de Santa María). Ta ostatnia jest najstarszym kościołem w mieście, w architekturze i wystroju wnętrza dominują style gotycki i barokowy. Najbardziej charakterystycznym elementem budowli są dwie asymetryczne wieże, które wzniesiono w odstępie 400 lat.

Do ważniejszych zabyków należą również barokowy Ratusz (Ayuntamiento) oraz Teatr (Teatro Principal). Za najcenniejszy historyczny obiekt Alicante uznaje się jednak dominujący nad miejską panoramą zamek Castillo de Santa Barbara. Jest to ogromna budowla warowna wznosząca się na skale Benacantil. Zamek został wzniesiony na miejscu dawnego fortu kartagińskiego.

Ciekawe miejsca
Do ciekawych miejsc w Alicante należą z pewnością lokalne muzea i galerie sztuki. Szczególnie warto odwiedzić Museo de Arte de Siglo XX w Casa de La Asegurada, w którym obejrzymy dzieła największych europejskich malarzy: Joan Miro, Pablo Picasso czy Salvadora Dali. Miłośnikom kolejnictwa można z kolei polecić Muzeum Kolei w Torrelano (w okolicy Alicante).

Nie sposób pominąć również malowniczej promenady Explanada de Espana oraz wspaniałych miejskich parków. Są to Parque de Canalejas i Parque de El Palmeral. W tym ostatnim zachwycą nas palmy, egzotyczna roślinność, a także malownicze akweny. Charakterystycznym elementem miasta jest także arena walki byków – Plaza de Torros.

Atrakcje turystyczne
Alicante to oczywiście najważniejszy ośrodek turystyczny na Costa Blanca. Turyści przybywają tu zatem przede wszystkim, żeby wypocząć na pięknych słonecznych, białych plażach nad błekitnym morzem. Największą popularnością cieszą się Playa de San Juan, Playa de Saladar oraz Playa del Postiguet. Oczywiście możemy tu liczyć na szereg atrakcji, jak restauracje, puby, kawiarnie i intensywne życie nocne.

Wycieczki
Jeśli chodzi o zwiedzanie Alicante, najlepiej wybrać się na wycieczkę we własnym zakresie: zarezerować lot i nocleg, a następnie samodzielnie objerzeć miasto. W celu wypoczynku warto z kolei skorzystać z oferty biur podróży. Tygodniowy pobyt w okolicach Costa Blanca kosztuje średnio od 1700 do 2500 zł.

Popularne miasta: