Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Alicante

Alicante to najważniejszy kurort hiszpańskiego wybrzeża Costa Blanca, nad Morzem Śródziemnym. Miasto posiada bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną, na którą składa się między innymi kilkadziesiąt hoteli, apartamentów, pensjonatów i innych miejsc noclegowych.

Dobę w dobrym hotelu możemy tu spędzić za kwotę w przedziale od 160 do 400 zł. Wśród polecanych obiektów znajdują się np. Hotel Sercotel Spa Porta Maris, Eurostars Lucentum czy Melia Alicante. Pierwszy z wymienionych mieści się pomiędzy plażą Postiguet i przystanią w Alicante. Oferuje się tu przestronne, klimatyzowane pokoje z tarasem i łazienką. Ponadto goście mogą korzystać z hotelowego Spa, basenu i restauracji.

Bardzo dobrym pomysłem jest również wynajęcie apartamentu. W apartamencie dla 4 osób będziemy mogli przenocować od 150 zł. Turyści szczególnie polecają Apartamentos Alfonso X, Apartamentos Prados Sastre i Apartamentos Concorde.

Tanie noclegi
Najtańszą opcję noclegu znajdziemy oczywiście w hostelach i pensjonatach B&B. Za kilkadziesiąt zł będziemy mogli spędzić noc np. w X Hostel Alicante, Old Centre Hostel, Hostel Castilla Alicante lub w Chameleon Hostel. Wszystkie te obiekty posiadają bardzo dobrą lokalizację: nieopodal plaży i ważniejszych zabytków, a także punktów komunikacyjnych. Można wynająć pokój z dwoma, trzema lub sześcioma łóżkami, ze wspólną łazienką.
 

Popularne miasta: