Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Alicante

Wycieczki
Alicante to jedno z najbardziej urokliwych miast południowej Hiszpanii. Metropolia oferuje turystom zarówno możliwość wypoczynku na pięknych wybrzeżach Costa Blanca, jak i zwiedzanie wspaniałych zabytków: zamków, kościołów i muzeów. Swoistym znakiem rozpoznawczym miasta jest warowny zamek Castillo de Santa Barbara, który dominuje nad całą panoramą Alicante. Ponadto warto zobaczyć miejską starówkę, katedrę de San Nicolas de Bari i kościół Santa Maria.

Wycieczkę do Alicante można odbyć na własną rękę. Tanie loty do hiszpańskiego miasta oferują linie Ryanair (od 140 zł). Na miejscu można natomiast znaleźć nocleg w dobrej cenie (np. w jednym z licznych hosteli) i samodzielnie zwiedzać metropolię. Dobrym pomysłem jest również wykupienie wycieczki objazdowej np. po całej Walencji lub Costa Blanca.

Wczasy
Jeśli chodzi o typowe wczasy, biura podróży oferują wypoczynek w wielu miejscowościach na Costa Blanca. Ceny tygodniowego pobytu wahają się w granicach od 1700 do 2500 zł. Samo Alicante nie zawsze jest jednak dostępne w bezpośredniej ofercie. Można zatem udać się do innego kurortu w prowincji Alicante: Benidorm (zwany Las Vegas Hiszpanii), Altea czy Albir. Do najbardziej znanych plaż w samym Alicante należą San Juan, del Saladar i del Postiguet.

Popularne miasta: