Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Warny

Podstawowe informacje

Warna jest trzecim co do wielkości miastem w Bułgarii oraz ważnym węzłem komunikacyjnym. Znajduje się w niej największy port morski nad Morzem Czarnym oraz drugie co do wielkości lotnisko. Obecnie w morskiej stolicy Bułgarii żyje ponad 300 tys. mieszkańców. Warna znajduje się w północnej części wybrzeża przy dłuższym brzegu Zatoki Warneńskiej. Jej powierzchnia wynosi 154,2 km kw.

Planując urlop nad złotą plażą najlepiej zdecydować się na okres od czerwca do września (temperatury powietrza dochodzą wtedy do ok. 30 stopni Celsjusza, a wody do ok. 25 stopni Celsjusza). Wtedy słońce świeci 11 godzin dziennie. Od października do maja temperatury wody są niskie.

Środki transportu

Jedno z największych lotnisk w Bułgarii nosi nazwę Port lotniczy Warna i znajduje się 9 km na zachód od Warny. Do miasta bez problemu dostaniemy się pociągiem z następujących miejscowości: Ruse, Dobricza, Płowdiwu, Sofii i z Szumenu. Między dworcem autobusowym Mładost a kolejowym jeżdżą autobusy linii 1, 22, 41. Jednak generalnie lokalne autobusy kursują tylko do kurortów północnych. Decydując się na zwiedzanie miasta wygodniej poruszać się pieszo.

Ponadto w Warnie funkcjonuje system komunikacji trolejbusowej. Obecnie kursują 3 linie trolejbusowe: 82, 82 i 88. Można również wybrać stosunkowo tanie taksówki lub wynająć samochód.

Dojazd z Polski

Jeżeli zdecydujemy się na wczasy All Inclusive to lot czarterowy zawarty jest w cenie wycieczki. Organizując wyjazd samodzielnie  z  Warszawy polecimy liniami Enter Air, a sezonowo z Katowic liniami LOT Charters. Cena lotu w obie strony wynosi ok. 1060 zł. Jeżeli interesuje nas podróż autokarem (np. Sinbad) za podróż w obie strony zapłacimy ok. 550 zł. Inter City w Polsce w ubiegłym roku zlikwidowało połączenia do Bułgarii, dlatego jeżeli zależy nam na podróży pociągiem najpierw musimy dotrzeć do Czech. Stamtąd jeżdżą bezpośrednie wagony do Warny.

Wyznaczanie trasy