Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Warny

Wycieczki

Wiele osób decyduje się na wczasy w Bułgarii z powodu dość niskich kosztów takiego wyjazdu. Wybierając się do Warny możemy samodzielnie zorganizować wyjazd lub skorzystać z ofert biur podróży. Ceny noclegów w hostelach rozpoczynają się od 31 zł za dobę. Jeżeli szukamy pokoju o lepszym standardzie, to za noc zapłacimy od ok. 150 do 500 zł.

Decydując się na wyjazd z biurem podróży możemy skorzystać z oferty wczasów all inclusive, wtedy za tydzień pobytu zapłacimy ok. 2 500 zł od osoby. Jeżeli jednak chcemy sami zorganizować podróż, to koszt przelotu z Krakowa lub Warszawy do Warny i z powrotem wyniesie nas ok. 1 060 zł.  Będąc już w Warnie możemy wybrać wycieczki fakultatywne z biur podróży np. Kamienny Las, Muzeum Władysława Warneńczyka – koszt takiej wycieczki to ok. 75 zł (osoba dorosła) lub 35 zł (dziecko). Natomiast wyjazd do delfinarium kosztuje kolejno ok. 125 zł i 65 zł. Możemy również wybrać wycieczkę, w której zaliczymy obydwa warianty i zaoszczędzimy połowę kwoty, ponieważ za bilet dla dorosłej osoby zamiast 200 zł zapłacimy ok. 24 euro (ok. 100 zł).

Plaże

Centralna plaża Warny znajduje się w Parku Nadmorskim i jest najchętniej odwiedzana przez turystów. W bliskiej okolicy można zażyć kąpieli w dwóch źródłach mineralnych, gdzie temperatura wynosi 30 i 51 stopni Celsjusza. Szerokie i piaszczyste plaże w Warnie ciągną się przez dwadzieścia kilometrów, a Morze Czarne w tym miejscu jest wyjątkowo spokojne, bez niebezpiecznych prądów i fal.

Warneńskie plaże są stworzone również dla rodzin z dziećmi. Na tych dobrze zagospodarowanych plażach można wypożyczyć leżaki, parasole oraz sprzęt wodny. Na pobliskich deptakach znajduje się pokaźna liczba knajp i restauracji. Plaże w Warnie są regularnie sprzątane oraz strzeżone.

Popularne miasta: