Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Słonecznego Brzegu

Podstawowe informacje

Słoneczny Brzeg to największy bułgarski kurort nad Morzem Czarnym. Znajduje się ok. 35 km na północ od Burgas. Miasto nazywane jest Las Vegas Europy Wschodniej. Po zmroku całe wybrzeże jest oświetlane przez tutejsze dyskoteki, restauracje, parki rozrywki, kluby oraz zespoły hotelowe z basenami.

Największym atutem Słonecznego Brzegu jest świetnie otrzymana plaża, która liczy ok. 8 km długości i 100 m szerokości. Średnia temperatura powietrza w sezonie letnim to 24 stopnie w dzień i co najmniej 15 stopni w nocy. Od maja do października temperatura wody wynosi ok. 20 stopni.

Środki transportu

Dobrą alternatywą na poruszanie się po mieście są taksówki. Zwłaszcza, gdy planujemy nocne szaleństwo po klubach. Jednak za przejazd kilku kilometrów w Słonecznym Brzegu zapłacimy ok. 20-40 leva. Dla porównania za transfer taksówką z lotniska zapłacimy od 60 do 100 leva. Najtańszym środkiem transportu są autobusy, które jeżdżą po wszystkich okolicznych miejscowościach (Aheloy, Rawda, Pomorie, Burgas, Nessebar). Jeżeli lubimy wycieczki piesze warto zrobić sobie spacer ze Słonecznego Brzegu do Nessebar. Możemy również wypożyczyć samochód. Warto skorzystać z tej opcji, gdy mamy komplet osób.Inną opcją może być ciuchcia, która kosztuje 3 leva (cena za osobę dorosłą). Jej trasa została podzielona na kilka części, niestety, żeby przejechać cały kurort należy przesiąść się kilka razy i za każdym razem uiścić opłatę w wysokości 3 leva.

Dojazd z Polski

Wybierając się samolotem do Słonecznego Brzegu najpierw musimy dotrzeć do portu lotniczego w Burgas. Decydując się na lot z Polski wybieramy linię lotniczą Wizzair. Samoloty odlatują m.in. z Katowic, Warszawy i Poznania. Lot trwa ok. 3 godzin, a bilet kosztuje średnio 500 zł. Lotnisko w Burgas jest oddalone od centrum miasta o 13 km. Na lotnisku można wziąć taksówkę, która zawiezie nas bezpośrednio do Słonecznego Brzegu za ok. 30 euro lub podjechać autobusem w okolice kurortu za ok. 7 leva, czyli 15 zł od osoby. Inną opcją jest podróż własnym samochodem przez Serbię lub Rumunię. Jednak powinniśmy wtedy pamiętać o opłatach za przejazd autostradą. Przewidywany czas przejazdu to od 18 do 24 godzin.

Wyznaczanie trasy