Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Słonecznego Brzegu

Wczasy

Urlop w Słonecznym Brzegu będzie wspaniałym doznaniem pełnym relaksu i odpoczynku. Dodatkowo wczasy w Bułgarii nie należą do najdroższych. Możemy zorganizować podróż samodzielnie lub skorzystać z ofert biur podróży. Najtańszy nocleg w hostelach kosztuje ok. 50 złotych. Jeżeli szukamy czegoś lepszego, możemy wybrać np. hotel 3-gwiazdkowy lub apartamenty, gdzie cena za noc wynosi ok. 120 złotych. Z kolei wybierając wczasy All Inclusive mamy zapewniony transport, transfer z lotniska oraz pełne wyżywienie. Tego typu usługi oferują takie obiekty, jak Villas Elenite, Royal Park, Arkadia, Diamond, Yavor Palace czy Festa Pomorie.

Plaże

Mówi się, że Słoneczny Brzeg istnieje dzięki Sunny Beach, czyli słonecznej plaży. Ta długa, szeroka, piaszczysta i bardzo czysta plaża została uhonorowana Błękitną Flagą. To wyróżnienie otrzymują kąpieliska spełniające najwyższe standardy w określonych kategoriach m.in. czystości wody, stanu piasku i bezpieczeństwa. Sunny Beach jest oddzielona promenadą od centrum kurortu. Znajdziemy tutaj hotele, bary, restauracje, pawilony, centra handlowe i różne stoiska handlowe.

Plaża jest podzielona na sekcje, które wynajmują od rządu różni przedsiębiorcy. Umieszczają tam leżaki, parasole, bary, biura sportów wodnych, z których można korzystać odpłatnie.  Jeżeli chcemy odpocząć z dala od kurortu warto udać się do południowej sekcji ośrodka. Tam plaża jest podzielona na dwie strefy płatną i bezpłatną. 

Okres od maja do czerwca jest idealnym do kąpieli. Średnia temperatura wody wynosi wtedy ok. 21 stopni Celsjusza. Większość turystów wybiera się na wakacje nad Morzem Czarnym  w czerwcu, lipcu lub sierpniu. Jednak wtedy w Słonecznym Brzegu jest bardzo tłoczno. Chcąc uniknąć tłumów, warto  odwiedzić kurort w maju, wrześniu lub początkiem października.

Popularne miasta: