Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Słoneczny Brzeg - zabytki i atrakcje

Zabytki

Słoneczny Brzeg to przede wszystkim miejscowość turystyczna. Oprócz zwiedzania centrum kurortu, warto udać się na oddalony o 5 km półwysep. To właśnie tam położone jest jedno z najstarszych miast Europy – Nessebar. Stare miasto wita turystów dużym wiatrakiem, jednak ma do zaoferowania znacznie więcej.

Warto udać się na spacer po wąskich uliczkach i odpocząć w jednej z licznych restauracji. Nessebar słynie z budynków cerkwi oraz pozostałościach po murach obronnych z IV i V w. p.n.e. Uwagę turystów przyciągają również charakterystyczne dwukondygnacyjne domy. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Słoneczny Brzeg to także znakomita baza wypadowa. Można samodzielnie zorganizować sobie wycieczkę do pobliskiej miejscowości lub skorzystać z wyjazdów fakultatywnych biur podróży. Niedaleko znajduje się Burgas, warto też odwiedzić Pomorie, miejscowość słynącą z właściwości leczniczych.

Atrakcje

Słoneczny Brzeg ma znakomicie rozwinięte zaplecze turystyczne. Liczne hotele, cudowna piaszczysta plaża, puby, bary, restauracje i knajpki – czyli wszystko to, o co turyści pytają. Jeśli chodzi o atrakcje, warto udać się z rodziną w rejs pirackim statkiem lub też odwiedzić parki rozrywki lub parki wodne. Popularny wśród turystów jest przede wszystkim Aquapark Action.

Miłośnicy sportu mogą m.in. wypożyczyć rowery wodne, udać się na przejażdżkę konną lub skoczyć z bungee. Słoneczny Brzeg to także raj dla osób uprawiających np. żeglarstwo czy windsurfing.

Popularne miasta: