Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Porto

Podstawowe informacje

Porto to jedno z największych miast w Portugalii. Leży w północnej części kraju, nad Oceanem Atlantyckim. Miasto liczy ponad 260 tys. mieszkańców, z kolei jego powierzchnia wynosi ok. 42 km kw. Porto słynie przede wszystkim z produkcji wina.

Środki komunikacji

Porto posiada bardzo dobrze rozwiniętą komunikację miejską. Autobusy kursują regularnie. W mieście działa także linia metra (5 linii). Dużo turystów korzysta z tramwajów, w tym ze specjalnej trasy turystycznej, która przebiega wzdłuż najważniejszych zabytków miasta. Można także zamówić taksówkę lub też wynająć własny środek transportu. Warto także skorzystać z oferty rejsu po rzece Douro lub wybrać się na krótki lot helikopterem nad terenem miasta.

Bilet pojedynczy na przejazd autobusem kosztuje 1,45 euro. Oprócz linii dziennych działają także linie nocne.
W mieście znajduje się międzynarodowy port lotniczy, dworzec kolejowy oraz port.

Dojazd z Polski

Niestety, nie ma bezpośredniego połączenia z Polski do Porto. Można natomiast skorzystać z oferty jednego z przewoźników obsługującego loty do Porto z innych miast europejskich, na przykład z Brukseli czy Paryża.
Lot z Warszawy do Porto (z 1 przesiadką) trwa minimum 6 godzin. Loty do Porto obsługują m.in. linie lotnicze TAP – Air Portugal.

Wyznaczanie trasy