Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Porto - zabytki i atrakcje

Zabytki

W Porto można zwiedzić liczne kościoły, a najsłynniejsze z nich to Igreja de São Francisco, Igreja de Santa Clara czy Igreja de Santo Ildefonso. Koniecznie trzeba zwiedzić także kościół z ponad 70-metrową wieżą, czyli Igreja e Torre dos Clérigos.
W mieście swoją siedzibę ma również wiele muzeów, a wśród nich m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej (w Parque de Serralves) oraz Muzeum Etnograficzno-Historyczne. Ważnymi obiektami są także Pałac Giełdowy oraz katedra Sé.

Ciekawe miejsca

Porto to miasto, które słynie przede wszystkim z wina. Warto zatem udać się do jednej z winiarni, gdzie skosztujemy tego trunku oraz poznamy historię jego produkcji. Kolejnym ciekawym miejscem jest dworzec kolejowy, São Bento, który zdobią rysunki przedstawiające historię Portugalii.

Nie można także zapomnieć o Cais da Ribeira. Malownicze okolice nadbrzeża rzeki Douro oraz liczne kawiarnie sprzyjają wypoczynkowi turystów. Można również skorzystać z okazji i skusić się na rejs po rzece.

Na chwilę odpoczynku warto także wybrać nieco inne tereny, na przykład Jardim do Palácio de Cristal – połączenie bogatej roślinności i jeziora sprzyja odpoczynkowi. Fani sportu z kolei na pewno chętnie wybiorą się na stadion drużyny FC Porto.

Popularne miasta: