Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Porto

Wczasy

Biura podróży nie rozpieszczają nas ofertami wyjazdu do Porto. Warto zatem samodzielnie zaplanować wycieczkę. Do Porto dotrzemy m.in. liniami lotniczymi TAP – Air Portugal (min. 1 przesiadka), a cena za bilet wynosi od 800 do ponad tysiąca złotych. Można także zdecydować się na wykupienie wycieczki objazdowej po Portugalii – średni koszt 7-dniowej podróży wynosi 2,5-3,5 tys. zł. Jeśli natomiast odpoczywamy w innym portugalskim mieście, warto zarezerwować sobie 2 dni na zwiedzanie Porto.

Wycieczki

Porto to miasto wina, dlatego każdy powinien zwiedzić winnicę, w której spróbuje tego pysznego trunku. Dzielnicą wina jest miejscowość Vila Nova de Gaia. Przewodnik oprowadzi nas po obiekcie oraz zachęci do skosztowania lampki wina.

Porto to także wąskie uliczki i piękne zabytkowe budynki. Wieczorem warto udać się na spacer po mieście i poczuć jego klimat. W Porto odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych: festiwale muzyczne, teatralne czy filmowe. Przed wyjazdem warto zatem sprawdzić ewentualne programy imprez.

Dobrym pomysłem jest także zwiedzenie pobliskich miast. Podróż z Porto do Lizbony trwa 3-3, 5 godziny (w zależności od wybranego przez nas środka transportu).

Z kolei na miejsce odpoczynku warto wybrać plaże. Te najlepsze z nich znajdziemy w dzielnicy Foz do Douro.

Popularne miasta: