Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Pekinu

Informacje ogólne i położenie

Pekin to miasto wydzielone pełniące rolę stolicy Chińskiej Republiki Ludowej. Jest drugim ośrodkiem miejskim pod względem liczby mieszkańców (po Szanghaju), zamieszkiwane jest przez niemal 20 milionów ludzi. To ważny ośrodek polityczny, naukowy, kulturalny, finansowy i gospodarczy.

Transport

Miasto posiada gęstą sieć dróg i jest dobrze skomunikowane z innymi częściami kraju. Pekin połączony jest z innymi dużymi miastami przy pomocy 9 autostrad. Mimo, że posiada kilka obwodnic, drogi są zazwyczaj bardzo zatłoczone.

Główne dworce kolejowe miasta to Pekińska Stacja Kolejowa oraz Pekin Zachodni. Obsługują połączenia z największymi miastami Chin, a także międzynarodowe (w tym trasa Rosja-Korea Północna). Komunikacja miejska oparta została na kolejach miejskich (linie podziemne i naziemne) oraz połączeniach autobusowych i trolejbusowych.

20 kilometrów od centrum Pekinu znajduje się Pekiński Międzynarodowy Port Lotniczy obsługujący połączenia lokalne i międzynarodowe, w tym LOT oferujący bezpośrednie połączenie z Warszawą.

Atrakcje turystyczne

Zwiedzając Pekin nie można pominąć takich symboli jak Plac Tian'anmen, pałac cesarski Zakazane Miasto, kompleks parkowo-pałacowy Pałac Letni czy budowle taoistyczne wchodzące w skład Świątyni Nieba. W mieście znajduje się również fragment Wielkiego Muru Chińskiego, liczne muzea czy ogród zoologiczny.

Wyznaczanie trasy