Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Pekin (PEK)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Pekin to międzynarodowe lotnisko położone 20 kilometrów na północny wschód od centrum Pekinu. To jeden z największych portów lotniczych świata, z którego rocznie korzysta ok. 80 milionów podróżnych. Jest także głównym portem przesiadkowym linii Air China.

Obsługuje przewoźników krajowych oraz międzynarodowych, w tym LOT (połączenia z Warszawą), a także linie z Japonii, Austrii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Iranu itd.

Terminal 1

Terminal ten obsługuje wyłącznie loty krajowe, takich przewoźników jak Hainan Airlines czy Air China Grand. Znajduje się w nim 10 lokali gastronomicznych, kilka sklepów, kantor, pokój zabaw dla dzieci, pokój opieki nad dziećmi i toalety (także dla niepełnosprawnych).

Terminal 2

W terminalu 2 obsługiwane są loty krajowe (China Southern i Eastern Airlines itd.) oraz międzynarodowe. Mieści się tu 20 lokali gastronomicznych, liczne sklepy, kantor, wypożyczalnie samochodów, bank, pokój zabaw dla dzieci, poczta czy toalety (dla niepełnosprawnych oraz z zainstalowanymi przewijakami dla dzieci).

Terminal 3

W tej części lotniska również obsługiwane są loty krajowe (Air China) i międzynarodowe. Do dyspozycji podróżnych jest największa liczba lokali gastronomicznych – 30, a także wiele sklepów, kantor, bank, poczta, wypożyczalnie samochodów, pokój zabaw dla dzieci i toalety (dla niepełnosprawnych oraz z przewijakami dla dzieci).

Parking

Podróżni mogą korzystać z wielkopowierzchniowych parkingów przed wszystkimi terminalami. Stawki obowiązujące przed terminalem 1 – każde rozpoczęte 30 minut – 2,5 yuanów, maksymalnie 50 yuanów za dobę.

W przypadku parkingów przed terminalami 2 i 3 – pierwszych 30 minut – bezpłatnie, 1 godzina – 6 yuanów, każde kolejne 30 minut – 5 yuanów, maksymalnie 80 yuanów dziennie.

Transport na lotnisko

Do portu lotniczego prowadzą 4 płatne autostrady. Pierwsza z nich to Airport Expressway prowadząca na północny wschód przez Trzecią Obwodnicę i docierająca do terminali 1 i 2. Druga autostrada Airport Expressway prowadzi na wschód przez Piątą Obwodnicę do terminalu 3.

Możliwe jest również skorzystanie z Northern Airport Line na wschód od Jingcheng Expressway, prowadzącej do terminalu 1 i 2 oraz Southern Airport Line, na południe od Northern Aiport Line, do wschodniej Szóstej Obwodnicy. Trasa ta prowadzi do terminali 1, 2 i 3.

Z różnych punktów w centrum Pekinu kursuje kilka linii autobusowych. Oferują bezpośrednie połączenia z lotniskiem. Można także skorzystać z metra. Z centrum miasta do terminali 2 i 3 dojeżdża w 15-20 minut.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska