Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Malagi

Podstawowe informacje

Malaga to miasto położone na południu Półwyspu Iberyjskiego. Jest stolicą prowincji noszącej tę samą nazwę oraz częścią regionu Andulazji. Powierzchnia miasta liczy 398, 25 km kw., a zamieszkuje je ok. 570 tys. mieszkańców. Malaga zachwyca różnorodnym ukształtowaniem terenu. Z jednej strony możemy podziwiać piękne plaże Morza Śródziemnego, a z drugiej tereny górskie. Miasto znajduje się w sferze klimatu podzwrotnikowego. Cechują go upalne i suche lata.


Środki transportu

Centralną stacją kolejową w Maladze jest stacja Maria Zambrano, natomiast port lotniczy (Aeropuerto de Málage) znajduje się 8 km na zachód od miasta. Malaga posiada także port pasażerski. Po terenie miasta możemy przemieszczać się lokalnymi środkami transportu. Z lotniska do centrum dotrzemy taksówką (ok. 30-35 euro), pociągiem kolei regionalnych (ok. 2 euro) lub też autobusem (3 euro). Po mieście możemy poruszać się pieszo, taksówkami lub autobusami. Możemy skorzystać zarówno z autobusów turystycznych, jak i linii miejskich. Pierwsza z opcji wiąże się z zakupem biletu 24-godzinnego w cenie ok. 20 euro (osoba dorosła). Trasa autobusu przebiega wzdłuż największych atrakcji turystycznych Malagi. Z kolei autobusy miejskie (dzienne oraz nocne) dojeżdżają w prawie każde miejsce. Bilet należy kupić u kierowcy (ok. 1,5 euro), ale możemy także wykupić karnet 10-przejazdowy, który kosztuje niecałe 10 euro. Jeśli będziemy chcieli udać się do innego miasta, skorzystajmy z usług autobusów międzymiastowych (dojeżdżają także na prowincje) lub też z kolei. Dworzec autobusowy oraz kolejowy znajdują się w samym centrum Malagi.


Dojazd z Polski

Do Malagi możemy udać się własnym środkiem transportu, jednak biorąc pod uwagę długość podróży lepszym wyborem będzie samolot. Lot z Warszawy do Malagi trwa ok. 4 godzin, jako punkt wyjściowy swojej podróży możemy wybrać także Kraków, Wrocław, Rzeszów, Poznań, Katowice, Łódź i Gdańsk. Należy jednak pamiętać, że bezpośrednio do Malagi udamy się tylko z Warszawy, Krakowa oraz Wrocławia. Lot do Malagi kosztuje od ok. 200 do 800 zł, w zależności od daty planowanej podróży. Głównym przewoźnikiem są linie lotnicze Ryanair, ale obok nich swoje usługi proponuje m.in. Norwegian. Dobrym pomysłem jest także podróż autokarem. Podróż z Warszawy do Malagi oferuje m.in. Intercars, a bilet w jedną stronę kosztuje 810 zł. Minusem jest oczywiście długość podróży – 2 dni – jednak w trakcie podróży można zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

Wyznaczanie trasy