Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Malaga - zabytki i atrakcje

Zabytki
W Maladze znajdziemy zabytki z różnych okresów historycznych, począwszy od czasów antycznych. Z tego okresu pochodzą między innymi ruiny rzymskiego teatru i obiekty zgromadzone w muzeum archeologicznym. Najcenniejszym zabytkiem Malagi jest jednak arabska twierdza Alcazaba. Została ona wzniesiona na przełomie VIII i IX wieku i stanowiła jeden z najważniejszych elementów muzułmańskich fortyfikacji tej części półwyspu iberyjskiego. Ponadto w mieście warto odwiedzić czternastowieczny zamek de Gibralfaro, wybudowany przez muzułmańskiego władcę Grenady, Jusufa I.

Inne cenne obiekty Malagi to budowle sakralne, przede wszystkim Katedra Wcielenia wznoszona przez kilka stuleci od XVI do XVIII wieku, w której wyróżnia się elementy kilku architektonicznych stylów: od gotyku, przez renesans po barok. Katedra tworzy jeden kompleks architektoniczny wraz z twierdzą Alcazaba i zamkiem Gibralfaro. Pozostałe zabytkowe świątynie to: kościół de los Martires, de Santiago czy San Juan Bautista.

Ciekawe miejsca
Jednym z najciekawszych miejsc w Maladze jest muzeum Pabla Picassa, które mieści się w zabytkowej kamienicy Buenavista przy ulicy San Agustin. Zostały tu zgromadzone dzieła słynnego kubisty, biblioteka poświęcona jego pracom, a także archiwum i liczne fotografie artysty. Przy placu Merced mieści się z kolei rodzinny dom Picassa.

Miłośnikom spacerów można polecić odwiedzenie ogrodów Alameda, a także ogrodu botanicznego Jardines de la Concepcion. Ponadto niezwykły urok mają lokalne restauracje, kawiarnie i kluby. Można tu skosztować wspaniałego lokalnego wina oraz miejscowych ryb. Najlepszymi specjałami są podobno te dostępne na promenadzie Juan Sebastian Alcano.

Atrakcje turystyczne
Do atrakcji turystycznych Malagi trzeba również zaliczyć miejscowe obrzędy religijne, zwłaszcza kolorowe i oryginalne procesje organizowane z okazji katolickich świąt, np. Wielkiego Tygodnia.

Malaga to również ważny kurort na wybrzeżu Costa del Sol. Można tu zatem wypoczywać na słonecznych piaszczystych plażach, nad brzegiem turkusowego morza.

Popularne miasta: