Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuchnia katarska

Kuchnia katarska jest bardzo zbliżona do kulinariów innych krajów arabskich. Jest ona również podporządkowana zasadom islamu, dlatego w Katarze nie jada się wieprzowiny, a ponadto zachowuje się tradycyjne posty, wśród których najważniejszym jest Ramadan. Podczas trwania Ramadanu Katarczycy nie jedzą i nie piją od świtu do zmierzchu.

Kuchnia katarska jest bogata w mięso: jagnięcinę, drób czy wołowinę. Ponadto jada się sery, warzywa, oliwki i chleb. Ważną częścią diety są ryby, podawane w postaci pieczonej lub smażonej. Oczywiście smak potraw wzbogaca się o aromatyczne orientalne przyprawy takie, jak kardamon i szafran. W daniach często pojawiają się również daktyle.

Wśród tradycyjnych katarskich potraw trzeba wymienić pieczoną pierś z kurczaka, pieczonego łososia czy grillowaną koftę jagnięcą. Na stołach pojawiają się także shish kebab i pieczona noga jagnięca. Popularnymi deserami w Katarze są tort śmietankowy i baklawa.

W Katarze jadają lekkie śniadania, składające się główne z kawy, sera i jogurtu. Kolejnym posiłkiem jest lunch (spożywany około 13). Katarczycy lubią również spożywać bardzo obfite kolacje.

Popularne miasta: