Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Dubaju

Informacje ogólne
Dubaj jest największym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zamieszkuje je ponad 2 miliony ludzi. Metropolia słynie z nowoczesnej architektury i luksusowych kurortów oraz centrów zakupowych. Miasto leży nad Zatoką Perską i stanowi ważny port handlowy. Zatoka Dubai Creek dzieli metropolię na dwie części: Deirę i Bur Dubaj.

Podział administracyjny
Pod względem administracyjnym miasto Dubaj jest stolicą jednego z siedmiu emiratów wchodzących w skład ZEA, o nazwie Dubaj. Najważniejsze dzielnice miasta do Deira (w północnej części), Downtown Dubai (w śródmieściu), Satwa, Al Karama, Oud Metha, Wyspy Palmowe (Palma Jumeirah, Palma Jebel Ali i Palma Deirah) Dubai Marina, Al Quoz.

Środki transportu
Dubaj posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, jednak poruszanie się samochodem po mieście jest utrudnione przez wszechobecne korki. Ponadto miasto bardzo szybko się rozbudowuje i mimo nawigacji GPS można mieć problem z odnalezieniem się w gąszczu ulic i skrzyżowań. Lepiej natomiast korzystać z transportu publicznego – autobusów i naziemnego metra, a także z taksówek. Obecnie funkcjonują dwie linie metra: Czerwona (lotnisko Rashidya – Jebel Ali) oraz Zielona. Metro posiada automatyczny system sterowania (nie ma maszynistów). Warto wiedzieć, że jeden z wagonów przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet.

Transport publiczny obejmuje również małe łódki (abramy), którymi można się dostać z Burdż Chalifa do Deiry. Miasto posiada także dwa duże międzynarodowe porty lotnicze: Dubai International Airport oraz Dubai World Central International Airport w Jebel Ali. Narodowym przewoźnikiem są linie Emirates.

Jak dotrzeć z Polski?
Z Polski do Dubaju najłatwiej dostać się drogą lotniczą. Z Warszawy do Dubaju odbywają się bezpośrednie loty liniami Emirates w cenie około 1660 zł. Średni czas lotu wynosi 5 godzin i 40 minut.

Wyznaczanie trasy