Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dubaj – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Dubaj to miasto zdecydowanie bardziej nowoczesne niż zabytkowe, ale znajdziemy tutaj również ślady odległej historii. Szczególnie warto odwiedzić Muzeum Dubajskie w Al-Fahidi Fort w Bur Dubai, gdzie zgromadzono bogate zbiory strojów, broni i lokalnej sztuki. Znaną budowlą o charakterze zabytkowym jest Szejk Saeed Ad Maktoum Mouse zbudowany z koralowców – dawna siedziba panującego rodu. Teraz w tym domu z końca XIX wieku znajduje się muzeum fotografii Dubaju.

Ciekawe miejsca
Wizytówką metropolii są olbrzymie drapacze chmur, luksusowe hotele, centra rozrywki i ekskluzywne sklepy. Możemy tu podziwiać najwyższy budynek świata – Burdż Chalifa, o wysokości 829, 8 metrów. Inną słynną budowlą jest siedmiogwiazdkowy hotel w kształcie żagla – Burdż Al Arab. Nagromadzenie architektonicznego luksusu obserwujemy również w obrębie słynnych Wysp Palmowych. Są to trzy sztucznie stworzone wyspy w kształcie palm.

Atrakcje turystyczne
Podczas wizyty w Dubaju warto zobaczyć również multimedialną fontannę – The Dubai Fountain, zwaną ósmym cudem świata. Strumień wody wznoszący się na wysokość 150 metrów tańczy w takt wygrywanej muzyki, a całość widowiska dopełniają iluminacje świetlne. W Dubajskim Akwarium możemy natomiast podziwiać ponad 30 tysięcy gatunków morskich zwierząt.

Lokalną atrakcją jest styczniowy festiwal zakupów. Dubaj słynie ze wspaniałych i olbrzymich galerii handlowych, z których największa to Mall of the Emirates. Znajdziemy w niej sztuczny stok narciarski. Zakupy warto robić również w dzielnicy Dubai Marina tuż nad Zatoką Perską. Oczywiście Dubaj jest również pełen nadmorskich luksusowych kurortów i obfituje we wszystko, co kojarzy się z wypoczynkiem nad morzem – plażowanie czy sporty wodne.

Wycieczki
Do Dubaju możemy wybrać się na własną rękę, obecnie z Warszawy odbywają się bezpośrednie loty z liniami Emirates w cenie około 1700 zł. Lot trwa 5 godzin i 40 minut. Można również skorzystać z ofert biur podróży – tygodniowy pobyt w Dubaju z przelotem, zakwaterowaniem i śniadaniami kosztuje średnio 2400 zł. Nieco droższe są wycieczki objazdowe, zwłaszcza jeśli Dubaj nie jest jedynym zwiedzanym miejscem, ale częścią szerszego programu, obejmującego również inne miasta ZEA.

Popularne miasta: