Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Dubaju

Waluta
Walutą obowiązującą w Dubaju jest dirham (AED). Jeden dirham stanowi równowartość 1,02 zł (stan na kwiecień 2015 r.).

Ceny paliw
Ceny benzyny w Dubaju są bardzo niskie – litr benzyny bezołowiowej kosztuje tu 0,47 USD, olej napędowy natomiast 0,79 USD.

Ceny podstawowych produktów spożywczych
Chleb kosztuje w Dubaju średnio 3 dirhamy, woda mineralna (1,5 l) 1,5 AED, mleko (1 l) 5,50 AED, ciabatta 3,5 AED, masło (250 g) 9,75 AED, jajka (6 sztuk) 16,75 AED, sok owocowy 4 AED, ser żółty (1 kg) 30 AED, banany (1 kg) 5 AED, jabłka (1 kg) 9,75 AED,  pomidory (1 kg) 2 dirhamy.

Gdzie warto robić zakupy?
Można śmiało powiedzieć, że Dubaj to wymarzone miejsce na zakupy. Raz w roku przez cały miesiąc (styczeń) trwa tu Festiwal Zakupów, na który zjeżdżają goście z całego świata. Metropolia posiada wiele dużych centrów handlowych, łączących możliwość kupowania i rozrywki. Największym i najbardziej znanym jest The Dubai Mall, gdzie mieści się ponad 1200 punktów handlowych oraz kilkaset kawiarni i restauracji. Dodatkową atrakcją galerii jest olbrzymie akwarium, oferujące turystom możliwość pływania z rekinami.

Drugim istotnym zakupowym centrum jest Mall of The Emirates, w którym z kolei oprócz robienia zakupów można skorzystać ze sztucznego stoku narciarskiego. Do wyboru jest pięć tras narciarskich, ponadto zaś działa wyciąg krzesełkowy i park z lodową jaskinią, gdzie można jeździć na sankach.

Miłośnicy biżuterii i kamieni szlachetnych muszą koniecznie odwiedzić Złoty Targ (Dubai Gold Souk). Dodatkową zachętą jest brak cła i VAT-u na towary. Orientalne przyprawy i świeże produkty spożywcze możemy natomiast nabyć na Deira Spice Souk.

Popularne miasta: