Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Bukaresztu

Podstawowe informacje
Stolicę Rumunii nazywano kiedyś „Paryżem Wschodu”. Wszystko za sprawą XIX-wiecznej architektury i Łuku Triumfalnego, który przypomina znany francuski zabytek. Miasto leży nad rzeką Dymbowicą, w południowo-wschodniej części Równiny Wołoskiej. Bukareszt zamieszkuje ok. 2 mln osób, a jego powierzchnia wynosi 228 km. kw. Średnia temperatura latem wynosi ok. 23 stopni, a zimą temperatury spadają poniżej 0 stopni.

Środki transportu

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni znajduje się 16 km na północ od Bukaresztu. Z lotniska do centrum miasta najszybciej można dojechać autobusem, ekspresową linią nr 783 (podróż trwa ok. 60 min.).  Ponadto turyści mają do dyspozycji taksówki, pociągi, autobus linii 780 lub mogą też wypożyczyć samochód. Stacja kolejowa znajduje się 900 m od portu lotniczego. Dotrzemy do niej dzięki specjalnym autobusom. Po dotarciu do centrum najlepiej poruszać się po mieście metrem, które jest najpewniejszym środkiem transportu w Bukareszcie. 

Dojazd z Polski

Do Bukaresztu możemy wybrać się samochodem lub samolotem. W pierwszym przypadku trasa z Warszawy do stolicy Rumunii zajmie ok. 1,5 dnia. Należy pamiętać, że drogi w tym kraju są kręte i niekoniecznie nowe. Najszybciej dojedziemy wybierając trasę przez Słowację i Węgry – ok. 1300 km. Dojeżdżając do Bukaresztu warto przesiąść się do metra i tym środkiem transportu kontynuować podróż. Jeżeli zdecydujemy się na samolot, to najlepiej wybrać bezpośredni lot z Warszawy liniami LOT. Ceny biletów wahają się od ok. 300 do ponad tysiąca złotych. Wszystko zależy od tego na ile przed wylotem zakupimy bilet. Można również lecieć tanimi liniami, ale godziny lotów nakładają się na siebie i bardzo długo trzeba czekać na przesiadkę.

Wyznaczanie trasy