Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Bukareszt - zabytki i atrakcje

Zabytki

Będąc w Bukareszcie warto zobaczyć Pałac Parlamentu, który po amerykańskim Pentagonie jest drugą co do wielkości budowlą na świecie. Całkiem niedaleko Parlamentu znajduje się Manastirea Antim (klasztor Antim), który jest ukryty między socrealistycznymi blokami. Na uwagę zasługują także Pałac Królewski, w którym znajdują się zbiory Muzeum National de Arta (Narodowe Muzeum Sztuki) oraz największy park Bukaresztu Parcul Herastrau i Muzeum Wsi.

Nie bez powodu Bukareszt nazywa się Małym Paryżem – znajdziemy tam Arcul de Triumf, czyli Łuk Triumfalny. Ponadto mówi się, że Bulwar Unirii dorównuje paryskim Polom Elizejskim. Szczególnie warto zwiedzić go nocą, wtedy przekonamy się, że jest to słuszne nazewnictwo. Kolejnymi ciekawymi miejscami do zobaczenia są Biserica şi Palatul Patriarhiei (katedra prawosławna i Pałac Patriarchy) oraz cerkwie: Biserica Radu Voda (Księcia Radu), Biserica Domniţa Balaşa (Księżniczki Balaşy), Biserica Mihai Voda (Księcia Michała). Dodatkowo warto zwiedzić: Muzeum Historii Naturalnej im. Grigore Antipy, Narodowe Muzeum Sztuki i Tradycji oraz Muzeum Geologiczne.

Ciekawe miejsca

Interesujące obiekty skupiają się w centrum Bukaresztu, przez co można zwiedzić miasto w kilka dni. Jednym z ciekawszych miejsc jest największy na świecie Ogród Botaniczny, w którym znajdziemy ok. 10 tysięcy gatunków roślin. Narodowa Filharmonia przyciąga tanimi biletami i pięknym sklepieniem we wzorze złotego liścia. Innym miejscem wartym uwagi jest Pałac i jezioro Mogosoaia znajdujące się ok. 30 min. drogi od Bukaresztu. Pałac wybudowano w 1702 r. na ziemiach będących własnością wdowy po bojarze Mogosu.

Jeżeli chcemy odpocząć przy dobrym trunku, warto wybrać Sky Bar, który znajduje się na ostatnim piętrze budynku Dorobanti. Z tego nowoczesnego i stylowego lokalu rozciąga się niesamowity widok na Bukareszt. Możemy odwiedzić również dzielnicę Lipscani, uznawaną za centrum życia nocnego, gdzie znajdziemy galerie sztuki, sklepy z pamiątkami oraz kawiarnie.

Popularne miasta: