Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Wiednia

Wycieczka do Wiednia to idealne rozwiązanie, aby odpocząć np. w długi majowy weekend, ale każda pora na odwiedzenie miasta, gdzie zewsząd otaczają nas piękne, zabytkowe budowle, urocze kamieniczki oraz eleganckie pałace, jest odpowiednia. Aby dogłębnie poznać wszystkie zakątki Wiednia, jego bogatą architekturę oraz historię miasta od czasów rzymskich, przez czasy panowania dynastii Habsburgów aż do dnia dziesiejszego warto zdecydować się na wycieczkę z biurem podróży. Mamy wtedy możliwość wysłuchania opowieści pilota, który zaznajomi nas z najważniejszymi budynkami i zaprowadzi nas do wyjątkowych miejsc.
 
Biura podróży oferują wycieczki jedno, 2, 3, 4 dniowe w zależności od naszych potrzeb i stanu portfela. Za wycieczkę jednoodniową do Wiednia zapłacimy ok. 180 zł. W programach wycieczek zazwyczaj znajdują się obowiązkowe punkty zwiedzania, czyli: pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego Wiednia, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Stefana, kolumna morowa, Schonbrunn - letnia rezydencji Habsburgów. Cena za wycieczkę 4-dniową to koszt ok. 800 zł. Za bilety wstępu do Schoenbrunn, muzeów oraz opiekę lokalnych przewodników trzeba dodatkowo zapłacić. 
Biura podróży łączą zwiedzanie Wiednia z innymi stolicami europejskimi: Pragą, Budapesztem. Koszt waha się od 600 do 750 zł.
 
Wiedeń jest także dobrym miejscem na zorganizowanie samodzielnej wycieczki. Znalezienie taniego noclegu nie sprawi nam większych problemów – w hostelu za noc zapłacimy od 9 euro. Z wirtualnym przewodnikiem czy książkowym także możemy zwiedzić wiele obiektów, pomijąc te, które nas nie interesują. Gdy jednak dojdziemy do wniosku, że czegoś nam brakuje zawsze możemy skontaktować się z polskimi przewodnikami po Wiedniu, którzy z chęcią poświęcą swój czas, aby odkryć stolicę Austrii. Jeśli zależy nam na zwiedzaniu wspaniałych zabytków Wiednia najlepiej wybrać się do Austrii wiosną lub jesienią – poza sezonem, natężenie ruchu turystycznego jest wówczas najmniejsze, dzięki czemu nie stracimy dużo czasu na stanie w kolejkach do kasy.
 
Do Wiednia warto przyjechać także przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy w mieście jest ogromny jarmark świąteczny. Stragany z miodem pitnym, zapach wędzonego mięsa oraz kramy z rękodziełami od lat zachęcają do zakupów. Przy Maria-Theresien Platz znajduje się wioska świąteczna, gdzie na ponad 70 stoiskach można nabyć tradycyjne wyroby rzemieślnicze.
 
Popularne miasta: