Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Wiedniu

Hotele
Stolica Austrii ma do zaoferowania wiele miejsc noclegowych o różnym standardzie. W zależności od naszych potrzeb oraz środków, jakie jesteśmy w stanie poświęcić by uregulować nasz rachunek za pobyt, należy wybrać odpowiednie miejsce: mamy do wyboru drogie luksusowe hotele, hotele o średnim standardzie, pensjonaty, kwatery i hostele. Zanim zdecyduejmy się na rezerwację warto poczytać na temat okolicy obiektu, czy będzie ona dla nas odpowiednia oraz zapoznać się z informacjami na jego temat.
 
Nocleg w luksusowych 4 i 5 gwiazdkowych hotelach takich jak: Sofitel Vienna Stephansdom, romantyczny Altstadt Vienna (śniadanie jest wliczonę w cenę za pobyt, która waha się od 599 zł do 978 zł), Palais Hansen Kempinski Vienna czy Hilton Vienna będzie dla nas sporym wydatkiem, ale także zaznamy niezwykłego komfortu, a świadczone usługi będą na najwyższym poziomie.
 
Dla osób mniej zamożnych polecamy pobyt w hotelach średniej klasy, do których zaliczają się: Star Inn Hotel Wien Schonbrunn (nocleg kosztuje od 224 zł do 504 zł), Hotel Ibis Wien Mariahilf (cena za noc wynosi 235 zł do 460 zł), Ibis Wien City (210 zł – 357 zł) oraz Meininger Hotel Wien Downtown Sissi  (od 199 zł do 519 zł). 
 
Tanie noclegi
Hostele 
Jeśli nie nocleg w hotelu to może hostel? W Wiedniu znajduje się ponad 50 hosteli, także jest w czym wybierać. Ceny w hostelach zaczynają się już od 10 euro za noc. W cenie czasem jest darmowa pościel, WiFi, a nawet śniadanie (Hostel Hütteldorf). Inne hostele chętnie odwiedzane przez turystów to: A&O Hauptbahnhof (ceny od 18 euro), Margareten Hostel (nocleg możliwy już za 9 euro), Vienna City Hostel (12 euro). 
 
Dobrym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić będzie także nocleg w pensjonatach. Możemy wybierać wśród ofert wielu apartamentów, niektóre z nich w cenie mają wliczone śniadanie. Takimi pensjonatami są: Stadtnest Bed & Breakfast and Apartment, The Rooms Bed and Breakfast (cena za nocleg waha się od 91 € do 122 €), Rosa Linde (koszt pobytu to od 69 € do 102 €). 
 
A może wynajęcie mieszkanka pod Wiedniem czy w samym Wiedniu? Za mieszkanie 1-pokojowe można zapłacić już od 49 euro za noc. Dla oszczędnych świetnym pomysłem będzie kemping lub schroniska młodzieżowe. Choć nazwa sugeruje średnią wieku, to wcale tak nie musi być. Wiedeń oferuje w dziewięciu schroniskach około 1.800 łóżek, od całkiem skromnego schroniska Turmherberge, gdzie z legitymacją upoważniającą do korzystania ze schronisk młodzieżowych można nocować za jedyne 6 € aż po komfortowo wyposażone zajazdy młodzieżowe. W Wiedniu są m.in następujące pola kempingowe: Camping Neue Donau „Action & Fun", Camping Wien Süd „Residenz im Schlosspark", Camping Wien West „Sightseeing & Biking, Campingplatz Wien Süd. W pobliżu camingu Neue Donau znajduje się plac do siatkówki oraz przygodowy plac zabaw ze znaną z komiksów postacią Asterixa.
 
 
Popularne miasta: