Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Wiednia

Informacje ogólne

W Wiedniu znajduje się największe międzynarodowe lotnisko w Austrii, czyli Schwechat. Jest ono oddalone o 18 km na południowy wschód od Wiednia. W roku 2008 obsłużyło prawie 20 milionów pasażerów. Lotnisko jest ważnym węzłem linii lotniczych Austrian Airlines, a także tanich linii Niki i Sky Europe.

Lotnisko to posiada trzy terminale pasażerskie (terminale 1. i 2. położone w jednym budynku oraz prowizoryczny terminal 1A, obsługujący tanich przewoźników). W trakcie budowy jest właśnie nowy terminal o nazwie Skylink. Na terenie lotniska są zlokalizowane kawiarnie, bank, bankomaty, kantor wymiany walut, poczta, sklepy, restauracje, apteka, poczekalnie. Istnieje możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu oraz sali konferencyjnej.

Lotnisko dysponuje dwoma parkingami godzinnymi (K1, K2), dwoma parkingami wielopiętrowymi (PH3, PH4), a także parkingiem długoterminowym C.

Transfer z lotniska

Osoby przyjeżdżające na lotnisko z pewnością nie będą miały problemów z komunikacją. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, pociąg i autobusy. Na lotnisko prowadzi także autostrada A4, jej wyjazd będzie bezpośrednią trasą do terminalu. Inną drogą na lotnisko jest droga krajowa B9. Dojazd do Wiednia zajmuje około 20 minut.

Podróż taksówką

Postój taksówek znajduje się przed halą przylotów. Wszystkie taksówki posiadają taksometr. Można także zamówić taksówkę przy stoisku "taxi" na lotnisku i zapłacić za nią z wyprzedzeniem.

Podróż autobusem

Z lotniska do centrum można także dostać się linią autobusową Vienna Airport Lines, która łączą lotnisko z Schwedenplatz, Uno-City, Südbahnhof (Stacja Kolejowa), Westbahnhof (Stacja Kolejowa). Czas podróży to ok. 20-35 minut. Istnieją także połączenia autobusowe pomiędzy lotniskiem a Węgrami i Słowacją.

Podróż koleją 

Najszybszą formą transportu jest podróż pociągiem. Pociągi City Airport Train (CAT) łączące lotnisko z centrum miasta (City Air Terminal), z dworca Wien Mitte kursują bez przerwy, dlatego niezależnie od tego czy przyjedziemy bardzo wcześnie rano czy późno wieczorem pociągi jeżdżą dwa razy w ciągu godziny. Podróż CAT trwa tylko 16 minut.

Kolejki napowietrzne S-Bahn łączą lotnisko z Wien Mitte i stacjami kolejowymi Wien Nord (czas podróży: 25 minut). Umożliwia ona dalszą komunikację poprzez sieć kolei podziemnej Vienna U-Bahn.

Połączenia z Polski

Loty z Polski do Wiednia

Do stolicy Austrii odbywają się loty z takich miast jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Rzeszów, Katowice, Szczecin. Za bilet w obie strony można zapłacić już ok. 400 zł. Do Wiednia można lecieć samolotami polskich linii lotniczych LOT.

Trasport autokarem

Do Wiednia możemy dojechać także autokarem rejsowym, np. firmy Sindbad, Eurolines, Interbus, Intercars. Podróż zajmie nam ok. 12 godz. Linią autokarową oferującą swoje usługi jest także Polski Bus, ale kursuje on jedynie z Warszawy, Katowic i Częstochowy. Cena biletów w wersji podstawowej z Warszawy wynosi 199 zł w jedną stronę, ale przewoźnik oferuje duże promocje przy wcześniejszej rezerwacji.

Transport pociągiem

Korzystnym rozwiązaniem jest trasport koleją. Do Wiednia np. z Katowic czy Warszawy zabiorą nas trzy pociągi. Na trasie naszej podróży znajdą się m.in. Bohumin i Ostravę. Możemy jechać pociągiem Express InterCity / EuroCity "Polonia" ( EIC 103 Polonia), który posiada wagon bezprzedziałowy, restauracyjny, miejsca dla dzieci do lat 4. Jest przystosowany do osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej. Przejazd zajmie nam ok. 5 godzin. Bilet tej relacji kosztuje nas w 2 klasie w jedną stronę 61,30 euro (czyli ok. 259 zł plus 3,5 euro miejscówka (ok. 17 zł). Jeśli pojedziemy 1 klasą w jedną stronę, to zapłacimy – 97,60 euro (czyli ok. 412 zł) plus 3,50 euro miejscówki (ok. 17 zł). Nie ma ofert w dwie strony na obie klasy pociągów. 

Na trasie Katowice-Wiedeń kursuje też pociąg międzynarodowy „Chopin” (TLK 407 Chopin), ale tylko w 2 klasie. Posiada jednak wagon sypialny i wagon z miejscami do leżenia. Czas trwania podróży to ok. 6 godz. i 30 min.

Do Wiednia z Katowic dojedziemy też w niecałe 5 godzin pociągiem Express InterCity / EuroCity "Sobieski" (EIC 105 Sobieski). Ten skład też posiada wagon bezprzedziałowy i restauracyjny oraz miejsca dla osób z dziećmi do lat 4, a także miejsca dla osób niepełnosprawnych i z ograniczoną sprawnością ruchową.Pierwszą stacją pociągu „Sobieski” jest Gdynia – z tego miasta do Wiednia dojedziemy w niecałe 11 godzin.

Z Krakowa do Wiednia mamy jedno połączenie. Podróż z Warszawy do Wiednia pociągiem InterCity trwa ok. 8 godzin. PKP oraganizuje akcje promocyjne, kiedy to można kupić bilety już od 29 euro.

Dane kontaktowe

Flughafen Wien 
Postfach 1,
A-1300 Wien Flughafen,
Austria

Popularne miasta: