Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Moskwa

Odległość w linii prostej pomiędzy Warszawą a Moskwą wynosi 1152 km. Długość trasy samochodowej to ok. 1250 km. Najbardziej popularnym i tanim sposobem dotarcia do Moskwy jest pociąg. Najszybszym i najbardziej bezproblemowym środkiem lokomocji jest samolot. Niestety z powodu braku bezpośrednich tanich połączeń jest on także dość kosztowny. Wyjazd samochodem jest opłacalny ze względu na niskie ceny paliw w Rosji. Możliwy jest także dojazd autokarem, choć połączeń jest zdecydowanie mniej, niż w innych środkach komunikacji, a podróż trwa długo. Jeżeli jedziemy samochodem do Rosji przez Białoruś konieczna jest nie tylko wiza do Rosji, ale też wiza tranzytowa na Białoruś.

Podróż samochodem

Jadąc do Rosji samochodem mamy do wyboru trzy trasy o niemal identycznym przebiegu. Pierwsza prowadzi przez Siedlce, Terespol, Mińsk i Smoleńsk. Jadąc tym wariantem na terenie Białorusi i Rosji poruszamy się autostradą M1 (droga europejska E30). Druga trasa prowadzi przez Białystok, Bobrowniki, Baranowicze, Mińsk i Smoleńsk. Od Baranowiczów do Moskwy poruszamy się autostradą M1. Trzecia trasa prowadzi przez Białystok, Grodno, Mińsk i Smoleńsk. Na terenie Białorusi, od Grodna do Mińska, poruszamy się autostradą M6, a od Mińska do Moskwy autostradą M1. Długość wszystkich trzech tras to ok. 1250 km, czas przejazdu ok. 13 godzin, nie licząc postojów i czasu spędzonego na granicach Wjeżdżając na teren Białorusi należy mieć zieloną kartę. Wjeżdżając do Rosji trzeba wykupić dodatkowe OC – kupuje się je na granicy. Drogi na Białorusi są w dobrym stanie i dobrze oznakowane. Płatny jest przejazd autostradą M1. Drogi w Rosji są bezpłatne. Najbardziej zatłoczonym przejściem granicznym z Białorusią jest przejście w Terespolu, dlatego lepiej go unikać. Chcąc ominąć Białoruś można wybrać trasę przez Litwę i Łotwę  - jej długość to ok. 1400 km, czas przejazdu ok. 17 godzin.

Podróż pociągiem

Z Warszawy do Moskwy kursuje regularnie pociąg pospieszny „Polonez”. Jest to pociąg wyłącznie z wagonami sypialnymi. Nie jest niestety objęty żadną ofertą promocyjną – bilet kosztuje kilkaset złotych. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 21 godzin. Możliwy jest także przejazd z przesiadkami, np. w Mińsku lub w Brześciu. Z Warszawy kursuje regularny pociąg z wagonami sypialnymi do Mińska. Połączenie jest obsługiwane przez koleje białoruskie. Najtańszy jest przejazd łączony – najpierw dojeżdżamy do granicy z Białorusią, potem przesiadamy się na pociąg do Brześcia, a następnie jedziemy z Brześcia do Moskwy.

Podróż samolotem

Niestety na trasie Warszawa – Moskwa brak bezpośrednich, tanich połączeń lotniczych. Można zdecydować się na lot z przesiadkami lub podróż tradycyjnymi liniami lotniczymi. Loty bezpośrednie obsługuje LOT lub Areoflot. Czas podróży samolotem bezpośrednim to ok. 2 godziny.

Podróż autokarem

Bezpośrednie połączenia autokarowe Warszawa - Moskwa obsługuje firma Ecolines. Podróż jest dość długa – trwa ok. 30 godzin i odbywa się przez Litwę i Łotwę.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.