Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Moskwie

Moskwa - praca, zarobki, warunki zatrudnienia Polaków
Warunki, które należy spełnić, aby rozpocząć pracę w Moskwie są takie same jak w przypadku zatrudnienia w dowolnym mieście znajdującym się na terenie Federacji Rosyjskiej. W pierwszej kolejności trzeba się ubiegać o pozwolenie na pracę. Formalności mogą potrwać maksymalnie do 4 miesięcy, przy czym wszelkie sprawy najczęściej załatwia przyszły pracodawca. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy to posiadamy własną działalność gospodarczą i chcemy ją przenieść do Moskwy.
 
Najchętniej w Moskwie zatrudniani są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży IT, e-commerce, w logistyce oraz sprzedaży. Wymagana jest biegła znajomość języka rosyjskiego oraz doświadczenie w pracy związanej z rynkiem rosyjskim. Kierownik średniego lub wyższego szczebla, spełniający powyższe warunki oraz posiadający minimum 7-letnie doświadczenie, może liczyć na miesięczne wynagrodzenie w wysokości ok. 200 tysięcy rubli, czyli ponad 12 tysięcy złotych. Na stanowisku dyrektora czy General Managera w międzynarodowej firmie, zarobki sięgają nawet 300 tysięcy rubli – ponad 18 tysięcy złotych.
Popularne miasta: