Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Moskwa – zabytki i atrakcje

Moskwa słynie z wielu ciekawych zabytków oraz atrakcji przyrodniczych, których na próżno szukać w innych regionach świata. Turyści mogą zapoznać się z bogatą kulturą i przyrodą stolicy Rosji, odwiedzając interesujące miejsca i malownicze plenery.

Zabytki, ciekawe miejsca
W pierwszej kolejności warto zobaczyć Kreml, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, a także Stare Miasto, gdzie znajduje się Plac Czerwony – od wieków na Placu Czerwonym miały miejsce ważne dla historii tego kraju uroczystości, m.in. koronacje carów. Znajduje się tu również Mauzoleum Lenina. Obecnie każdego roku odbywają się tu parady wojskowe przypominające o zwycięstwie ZSRR i koalicjantów w czasie II wojny światowej. Obowiązkowym punktem są cerkwie: najważniejszą z nich jest Chram Chrystusa Zbawiciela, który został odbudowany w 1997 roku – to jednocześnie największy chram znajdujący się w Moskwie. Z kolei najsłynniejsza cerkiew – Chram Wasilia Blazenego – znajduje się na Placu Czerwonym.

Wśród zabytków warto wyróżnić także Muzeum sztuki im. Puszkina, gdzie znajduje się największy zbiór rzeźby i malarstwa zagranicznego, a także Tretiakowska galeria, gdzie dominuje zbiór malarstwa rosyjskiego. Nie można również przejść obojętnie obok Klasztor Danilowskiego oraz Klasztoru Nowodziewiczego – w pobliżu znajduje się również warty odwiedzenia cmentarz Nowodziewiczy.

Atrakcje przyrodnicze
Warto wybrać się do Kolomenskoje – to największe muzeum znajdujące się pod gołym niebem (również wpisany do księgi światowego dziedzictwa kultury UNESCO, a także parku im. Gorkiego. Osoby zainteresowane punktami widokowymi, powinny zwiedzić plac widokowy w Górach Worobiowych. Spacerując po Moskwie, nie możemy ominąć ulicy Twerskiej – ta rozpoczyna się od placu Manezowego, za nim umiejscowiony jest Kreml oraz Plac Czerwony, zaś dalej można dotrzeć do alej Kola Bulwarnego oraz placu Puszkina.

Popularne miasta: