Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Frankfurt nad Menem

Odległość w linii prostej pomiędzy Warszawą a Frankfurtem n. Menem wynosi 891 km. Długość trasy samochodowej to ok. 1200 km. Najbardziej ekonomicznym sposobem dotarcia z Warszawy do Frankfurtu jest pociąg. Podróż autokarem jest również korzystna cenowo, choć znacznie dłuższa. Ze względu na stosunkowo niewielką odległość możemy wybrać się w podróż własnym samochodem. Plusem tego rozwiązania jest szybkość, minusem wysoki koszt paliwa. Najszybszym sposobem dotarcia z Warszawy do Frankfurtu jest samolot, choć ze względu na brak tanich połączeń cena może być dość wysoka.

Podróż samochodem

Z Warszawy do Frankfurtu najłatwiej dotrzeć przez Poznań, Berlin i Lipsk. Długość tej trasy to ok. 1190 km, a czas przejazdu ok. 10 godzin (bez postojów). Autostrady w Niemczech są bezpłatne. W Polsce zapłacimy za przejazd autostradą A2. Chcąc całkowicie uniknąć opłat trasę pomiędzy Warszawą a granicą z Niemcami możemy pokonać drogą krajową nr 92 (równoległa do A2).

Podróż pociągiem

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Frankfurtu oferuje PKP Intercity. Jest to pociąg Warszawa – Amsterdam z wagonami do Frankfurtu i Bazylei. Pociąg ten jest objęty ofertą promocyjną SparNight – bilety można kupić już w cenie od 29 euro. Podróż do Frankfurtu trwa ok. 12 godzin.

Podróż autokarem

Istnieje wiele firm obsługujących regularne połączenia pomiędzy Warszawą a Frankfurtem. Cena przejazdu w obie strony jest niższa, niż koszt paliwa w przypadku jazdy samochodem. Wadą jest dość długi czas podróży  - 18 do 20 godzin, w zależności od ilości przystanków na trasie.

Podróż samolotem

Bezpośrednie połączenia między Warszawa a Frankfurtem obsługują tradycyjne linie lotnicze. Koszt przelotu w jedną stronę samolotem LOT to wydatek ok. 300 zł, czas podróży ok. 2 godz. 50 min.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.