Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Złotych Piasków

Podstawowe informacje

Złote Piaski to najpopularniejszy bułgarski kurort nad Morzem Czarnym. Jest położony ok. 17 km na północ od Warny. Słynie z pięknej, piaszczystej plaży, której szerokość dochodzi miejscami do 100 m. Plaże Złotych Piasków są publiczne i ogólnodostępne. W większość zapełnione przez płatne hotelowe leżaki i parasole. Wszystkie łagodnie schodzą w stronę morza, nie znajdziemy tutaj skał czy gwałtownych zmian poziomu.

Środki transportu

Jeżeli chcielibyśmy opuścić kurort i wybrać się do Warny to najprościej zrobić to autobusami, których numery kończą się na 9 – np. autobusami nr  9, 109, 209. Złote Piaski i Warnę dzieli odległość 17 km, więc zawsze możemy zdecydować się na podróż taksówką. Inną ciekawą formą podróżowania jest rejs statkiem z Warny do Bałcziku, który przepływa przez Złote Piaski. Najsłynniejszy bułgarski kurort jest bardzo rozległy, dlatego jeżdżą po nim tzw. kolejki chu-chu, czyli samochody z doczepionymi wagonikami. Ponadto na promenadzie obok plaży zawsze stoją taksówki.

Dojazd z Polski

Jeżeli zdecydujemy się na wczasy w Złotych Piaskach najlepiej najpierw dotrzeć do Warny. Możemy wybrać lot z Warszawy liniami Enter Air oraz sezonowo z Katowic liniami LOT Charters. Za lot w obydwie strony zapłacimy ok. 1060 zł. Gdy już będziemy na miejscu to taksówką lub autobusem bez problemu dostaniemy się do Złotych Piasków. Tańszą opcją jest lot tanimi liniami Wizzair do Burgas. Jego koszt do ok. 500 zł w dwie strony.

Jeżeli wybierzemy podróż autokarem bezpośrednio do Złotych Piasków, to za bilet w obie strony zapłacimy ok. 600 zł. Możemy zdecydować się wyjazd z następujących miast: Poznania, Częstochowy, Krakowa, Opola, Łodzi, Warszawy, Katowic  lub Wrocławia. Inną opcją jest wyprawa własnym samochodem. Wtedy musimy przygotować się na ok. 48-godzinną podróż i wybrać dogodniejszą dla siebie trasę przez Słowację, Ukrainę i Rumunię lub przez Węgry.

Wyznaczanie trasy