Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Złotych Piasków

Wycieczki

Złote Piaski to jeden z najbardziej popularnych kurortów Bułgarii. Ta słoneczna miejscowość jest idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Biura podróży oferują nam zarówno wycieczki objazdowe po całej Bułgarii, jak i wczasy w nadmorskich kurortach. Tygodniowy pobyt w hotelu 3-4-gwiazdkowym kosztuje zazwyczaj 1, 5-2 tys. zł/os. Jeśli zdecydujemy się na samodzielną organizację podróży, za nocleg w najtańszym hotelu w Złotych Piaskach zapłacimy średnio 100zł za noc/os.

Będąc w Złotych Piaskach warto wybrać się na zwiedzanie okolic lub skorzystać z ofert biur podróży i wykupić jednodniową wycieczkę do pobliskiej miejscowości. Zazwyczaj mamy do wyboru Warnę, Albenę, Nessebar, Przylądek Kaliakra, ale także Istambuł czy Rumunię. Przykładowo:  cena za wycieczkę do Nessebar kosztuje 32 euro/osoba.

Plaże

Złote Piaski słyną z pięknej i piaszczystej plaży. Ma ona długość ok. 4 km, natomiast miejscami jej szerokość osiąga nawet 100m! Plaża ma łagodne zejście do morza, otrzymała także wyróżnienie Błękitnej Flagi. Czysta woda, której temperatura w okresie wakacyjnym wynosi średnio 25 st. C, zachęca do kąpieli. Możemy również wypożyczyć sprzęt i spróbować jednego ze sportów wodnych.

Większość leżaków i parasoli na plaży musimy wykupić, jednak wielbiciele darmowego odpoczynku również znajdą miejsce dla siebie. Warto dodać, że kurort otrzymał swoją nazwę właśnie ze względu na złocisty piasek na plaży.

Popularne miasta: