Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewodnik po Złotych Piaskach

Podstawowe informacje

Złote Piaski to jeden z najpopularniejszych kurortów w Bułgarii. Jest on położony nad Morzem Czarnym,  17 km na północ od Warny. Miejsce to co roku odwiedza liczna grupa turystów, którzy wypoczywają głównie na będącej symbolem kurortu piaszczystej plaży.

Historia

Kurort Złote Piaski leży na terenie Parku Narodowego. Tereny te są otoczone przez lasy, w pobliżu znajdują się również lecznicze źródła mineralne. Budowa kurortu rozpoczęła się w 1957 roku. Obecnie na jego terenie znajdują się liczne hotele, baseny, a także m.in. kasyna, sklepy oraz przystań jachtowa.

Legenda głosi, że dawno temu na terenie Złotych Piasków piraci zakopali swoje skarby. Ziemia zamieniła je jednak w złoty piasek, który obecnie jest symbolem kurortu.

Atrakcje turystyczne

Główną atrakcją turystyczną jest oczywiście piaszczysta plażą, której długość wynosi ok. 4 km. Turyści mogą także spędzić miło czasu w licznych knajpkach i kawiarenkach, a wieczorem warto udać się do pubu lub klubu. Odbywają się również imprezy na plaży.

Jeśli nie jesteśmy fanami sportów wodnych, warto zwiedzić okolice Złotych Piasków i udać się do Warny lub Burgas. Można także wykupić jednodniową wycieczkę z biura podróży do m.in. Nessebaru, Albeny czy Rumunii.

Niedaleko kurortu znajduje się Monaster Aładża, można także pospacerować po terenie parku. Dzieci z kolei ucieszą się z przejażdżki Jeep Safari.

Popularne miasta: