Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Złote Piaski - zabytki i atrakcje

Zabytki

Złote Piaski to jeden z najpopularniejszych kurortów w Bułgarii. Każdego roku odwiedza go mnóstwo turystów, którzy cenią sobie tamtejszy klimat i piękne, piaszczyste plaże.
Jeśli chodzi o zabytki,warto przede wszystkim zobaczyć średniowieczny Monaster Aładża – skalny klasztor o wysokości 30 metrów. To właśnie w tego typu celach spali niegdyś mnisi. Nie można zapomnieć także o pobliskich katakumbach.

Warto także skorzystać z oferty organizowanych dla turystów wycieczek i udać się do miasta Nessebar, którego starówka widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W ramach zwiedzania pobliskich terenów można zrelaksować się na terenie Parku Przyrodniczego Złote Piaski.

Atrakcje

Główną atrakcją Złotych Piasków są cudowne plaże. Oprócz tego, tamtejsze warunki sprzyjają uprawianiu wszelkich sportów wodnych, w tym żeglarstwa. Na miejscu możemy wypożyczyć odpowiedni sprzęt. W wolnej chwili warto pospacerować po nadmorskiej promenadzie, z kolei wieczorem skorzystać z ofert licznych pubów, restauracji, klubów karaoke, kasyn czy kompleksów rozrywkowych i dyskotek.

Dzieci z pewnością ucieszą się z wizyty w aquaparku, na pewno spodoba im się również przejażdżka Jeep Safari czy wycieczka do Lunaparku w pobliskiej Albenie. Warto także udać się do Warny, zwiedzić tamtejsze zabytki oraz spędzić miło czas na pokazie w delfinarium.

Popularne miasta: