Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Walencji

Informacje ogólne
Walencja to duże hiszpańskie miasto, położone w środkowo-wschodniej części kraju, nad Morzem Śródziemnym. Obecnie zamieszkuje je ponad 800 tysięcy ludzi, co czyni Walencję  trzecim co do wielkości miastem Hiszpanii, po Madrycie i Barcelonie. Metropolia posiada cenne zabytki, na czele z trzynastowieczną katedrą, ponadto jej dumą są wspaniałe plaże i liczne atrakcje rozrywkowe, stąd miejsce to jest bardzo często odwiedzane przez turystów.

Podział administracyjny
Walencja jest stolicą hiszpańskiej prowincji o tej samej nazwie. W jej skład wchodzą dzielnice: Ciutat Vella, La Saïdia, Algirós, L'Olivereta,  Patraix,  Jesús,  Poblats Marítims, Campanar, Extramurs, Rascanya,  Eixample.

Środki transportu
Walencja posiada bardzo dobre rozwiązania komunikacyjne. Z powodzeniem można się poruszać po mieście samochodem, drogi nie są bowiem zakorkowane, choć istnieje problem z miejscami do parkowania.

Transport publiczny obsługuje firma Transportes Metropolitanos de Valencia. Kursuje tu 46 linii autobusowych, ponadto zaś autobusy turystyczne i kilkanaście linii tramwajowych. Co więcej, Walencja posiada metro (6 linii). Do pobliskich mniejszych miast jeżdżą również pociągi aglomeracyjne.

Walencja, jako miasto portowe, posiada także połączenia promowe, funkcjonują tu 3 przeprawy.  8 km od centrum miasta zlokalizowany jest natomiast port lotniczy Walencja, znajduje się on nieopodal Autovia A3, na trasie Walencja - Madryt. Transport z lotniska do miasta zapewniejają autobusy Metrobus i Aerobus.

Jak dotrzeć z Polski?
Najszybciej do Walencji można się dostać drogą lotniczą. Nie ma wprawdzie lotów bezpośrednich, warto jednak zarezerwować rejs tanimi liniami Ryanair, np. z Warszawy do Oslo, a stamtąd do Walencji. Ceny zaczynają się od 200 zł. Inną możliwością dotarcia do hiszpańskiego miasta jest podróż samochodem. W tym wypadku trzeba pokonać ponad 2500 km, a trasa prowadzi przez Niemcy i Francję, dojazd zajmuje około 36 godzin.

Wyznaczanie trasy