Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Walencja - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Walencja jest miastem pełnym wspaniałych zabytków i dzieł sztuki. Każdego turystę z pewnością zachwyci trzynastowieczna katedra z elementami gotyku, stylu romańskiego i barokowego. Jak głosi stara legenda, w jednej z kaplic świątyni mieści się święty Graal, czyli kielich, z jakiego miał pić Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. Co więcej, katedra posiada ogromną, ośmioboczną dzwonnicę El Micalet, na szczyt której prowadzi 207 stopni. Cennymi zabytkami Walencji są także niepowtarzalna gotycka Giełda Jedwabiu (La Lonja), wzniesiona w XV wieku oraz dwie wieże obronne Serrano i Qart.

Odmienne oblicze Walencji odsłania architektura modernistyczna i futurystyczna. Najsłynniejsze budowle tego typu to Hala Targowa ze szkła i żelaza czy oryginalne Miasto Sztuki i Nauki, czyli kompleks rekreacyjno-rozrywkowy. Mieszczą się w nim kina, teatry, restauracje, oceanarium i muzea.

Ciekawe miejsca
Jednym z miejsc najlepiej oddających klimat Walencji jest arena walki byków, Plaza de Toros. Konstrukcja tego klasycystycznego obiektu przypomina rzymskie Koloseum. W Muzeum Sztuk Pięknych znajdziemy z kolei dzieła wielkich mistrzów, między innymi najwybitniejszych hiszpańskich malarzy, jak El Greco i Francisco Goya.

W mieście koniecznie trzeba odwiedzić zabytkowy ogród botaniczny, liczne parki oraz ogród zoologiczny. W tym ostatnim zwierzęta można obserwować w naturalnym środowisku, bez krat oddzielających osoby oglądające.

Atrakcje turystyczne
Do atrakcji turystycznych Walencji niewątpliwie należą również oryginalne wydarzenia rozrywkowe organizowane w mieście. Coroczną tradycją w pobliskim Bunol jest na przykład bitwa na pomidory, La Tomatina. Ponadto cyklicznie w metropolii odbywa się festiwal Las Fallas, czyli Święto Ognia. 19 marca na ulicach Walencji ustawiane są rozmaite rzeźby, które wieczorem są podpalane, dostarczając niepowtarzalnego widoku.

Wycieczki
Walencja to doskonałe miejsce nie tylko do zwiedzania, ale także wypoczynku. Rozległe piaszczyste plaże, ciepłe morze i dogodny klimat zachęcają do przyjazdu wielu turystów. Jeśli chodzi o wyjazdy organizowane przez biura podróży, najczęściej oferują one wycieczki objazdowe, uwzględniające oprócz Walencji również inne miasta tego regionu Hiszpanii: Grenadę, Sewillę, Malagę, a czasem także portugalską Lizbonę. Dziesięciodniowa wycieczka tego typu kosztuje około 1900 zł. Można jednak z powodzeniem zwiedzać Walencję na własną rękę, rezerwując promocyjny przelot i nocleg w jednym z lokalnych hoteli czy pensjonatów.

Popularne miasta: