Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Porto Santo

Podstawowe informacje

Porto Santo to wyspa wulkaniczna o powierzchni 42,5 km kw., która leży na Oceanie Atlantyckim. Jej stolicą jest miasto Vila Baleira, w którym skupia się życie kulturalne i towarzyskie mieszkańców. Porto Santo wchodzi w skład archipelagu Madery, który jest regionem autonomicznym należącym do Portugalii. Wyspę zamieszkuje ponad 5 tys. mieszkańców. Porto Santo nie posiada tak bogatej roślinności jak wyspa Madera, jednak przyciąga turystów łagodnym klimatem. Najwyższym szczytem wyspy jest Pico do Facho (517 m n.p.m.).

Środki transportu

Wyspę najlepiej zwiedzać pieszo lub korzystając z wynajętych na miejscu środków transportu. Na wyspie można wypożyczyć zarówno rowery, skutery, jak i samochody. Opłata za korzystanie z roweru wynosi 12 euro (24h). Z kolei wynajęcie samochodu na jeden dzień kosztuje przeważnie 60 euro. Można także skorzystać z autobusów, jednak komunikacja miejska na wyspie nie jest zbyt dobrze rozwinięta, a kursy obejmują jedynie najważniejsze miejsca. Cena biletu autobusowego wynosi ok. 1, 55 euro. Porto Santo posiada także port rybacki oraz przystań promową.

Dojazd z Polski

Na wyspie znajduje się jedno małe lotnisko, które mieści się 2 km od stolicy Porto Santo. Do centrum dowiezie nas autobus. Loty na wyspę Porto Santo obsługuje przede wszystkim portugalska linia lotnicza TAP, która w swojej ofercie posiada m.in. loty na trasie Funchal-Porto Santo lub też Lizbona-Porto Santo. Lot z Madery na wyspę trwa ok. 20 min, z kolei trasę Lizbona-Porto Santo pokonamy w ciągu 1, 5 godziny. Na wyspę dotrzemy także promem z Madery. Rejs trwa 2,5 godziny, a jego koszt wynosi ok. 60 euro.

Wyznaczanie trasy