Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Porto Santo - zabytki i atrakcje

Zabytki

Jednym z najważniejszych zabytków Porto Santo jest Muzeum Krzysztofa Kolumba, w którym można podziwiać zarówno portrety podróżnika, jak i mapy jego podróży. Miejscem wycieczek turystów jest także główny kościół w stolicy wyspy, czyli Igreja de Nossa Senhora da Piedade. Podczas zwiedzania wyspy można udać się również do kaplicy Nossa Senhora da Graça z XIX w., która chroniła mieszkańców przed atakami piratów. Znajduje się ona na szlaku wiodącym na punkt widokowy Portela.

Ciekawe miejsca

Porto Santo to przede wszystkim piękny krajobraz, który na długo pozostaje w pamięci. Warto wynająć skuter lub rower i zwiedzić wyspę. Celem wycieczek turystów są  punkty widokowe, na przykład Pico de Ana Ferreira, Pico do Castelo czy Pico do Facho. Z kolei na skraju wyspy, w Ponta da Calheta, znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Porto Santo.

Oczywiście najważniejszą atrakcją turystyczną jest piękna 9-km piaszczysta plaża na południowym wybrzeżu wyspy. Jej koralowcowy piasek posiada właściwości lecznicze. Porto Santo otaczają także maleńkie wyspy, m.in. Ilhéu de Baixo, na których znajdują się pozostałości po kopalniach wapienia. Wybrzeża wyspy to także doskonałe miejsce do nurkowania, które jest bardzo popularne wśród turystów odwiedzających to miejsce.

Porto Santo posiada również pola golfowe, a także zachęca turystów do przejażdżek konnych. W wolnej chwili warto udać się również do pobliskiego zoo oraz ogrodu botanicznego (Quinta das Palmeiras).

Popularne miasta: