Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Porto Santo

Wczasy

Niektóre biura podróży posiadają w swojej ofercie wycieczki na wyspę Porto Santo (np. ITAKA). Niestety, cześć z nich się nie odbywa z powodu małego zainteresowania turystów tą miejscowością. Koszt tygodniowego pobytu w jednym z miasteczek Porto Santo wynosi 3-3,5 tys. zł/os. Lot z Warszawy na Maderę trwa 5 godzin, następnie turyści korzystają z promu, który kursuje między Maderą a Porto Santo.

Wycieczki

Wyspę najlepiej zwiedzić pieszo lub też korzystając z wynajętego samochodu lub roweru. Szlaki na wyspie docierają do najpiękniejszych punktów widokowych, na przykład Portela, Pico do Facho czy Pico de Ana Ferreira. Jednym z najpopularniejszych punktów widokowych na wyspie jest ten w Ponta da Calheta. Warto także udać się na pobliskie niezamieszkałe wysepki, na przykład Ilhéu de Baixo, gdzie zwiedzimy pozostałości kopalni wapienia.

Porto Santo słynie z piaszczystej 9-kilometrowej plaży, która znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy. Koralowcowy piasek ma właściwości terapeutyczne, jest on szczególnie polecany osobom cierpiącym na reumatyzm. Co ciekawe, w sezonie wakacyjnym wyspa nie jest zbyt zatłoczona.

Porto Santo to wyspa, którą można zwiedzić nawet w jeden dzień. Dlatego też warto udać się na pobliską wyspę – Maderę – i zobaczyć zabytki, które się na niej znajdują. Rejs promem z Porto Santo na Maderę trwa 2,5 godziny, a cena biletu wynosi ok. 60 euro (w obie strony).

Popularne miasta: