Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Ottawy

Informacje ogólne i położenie
Ottawa jest stolicą i czwartym pod względem wielkości miastem w Kanadzie. Znajduje się we wschodniej części prowincji Ontario, nad rzeką o tej samej nazwie. Oficjalnie jest to dwujęzyczne miasto. Językami urzędowymi są angielski oraz francuski. Obecnie Ottawa jest prężnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, finansowym oraz naukowym. Panuje te niskie bezrobocie, zaś mieszkańcy miasta mogą liczyć na wysoki standard życia. Na powierzchni 2778 km² mieszka prawie 900 tysięcy osób.
 
Transport publiczny
Po mieście można przemieszczać się samochodem. Należy pamiętać, że Ottawa należy do zatłoczonych miejsc. Mogą wystąpić trudności ze znalezieniem parkingu. Ottawę obsługują dwa systemy autobusowe. Są OCTranspo na południu i STO w części północnej. Autobusy kursują od 6.00 do 24.00. Właściwie wszędzie można nimi dojechać w obrębie granic miasta. Autobusy poruszają specjalnie wytyczonymi dla nich pasów, dzięki czemu unikają stania w korkach. Niezwykle wygodnym środkiem transportu jest rowerem. W Ottawie funkcjonuje rozbudowany system ścieżek dla miłośników dwóch kółek.
 
Dworzec kolejowy w Ottawie położony jest 4 kilometry od centrum miasta. Trasę pomiędzy Vacouver, Toronto i Montrealem pasażerowie mogą również poruszać się koleją amerykańską (Amtrak). W odległości 10 km od miasta znajduje się lotnisko Ottawa International Airport. Można na nie dojechać samochodem, pociągiem, taksówką, autobusem czy busem. Przy porcie lotniczym istnieje możliwość wynajęcia samochodu. 
Wyznaczanie trasy