Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ottawa – zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki i zwiedzanie
Trasa turystyczna rozpoczyna się przy bulwarze Sussex Driver. Do czasów kolonialnych nawiazuje pięciokilometrowy Bulwar – Confederation. Największe zabytki i atrakcyjne miejsca Ottawy znajdują się są po obu stronach kanału Rideau. Dzieli on miasto na Wyższe i Niższe (Upper Town, Lower Town). 
Parliament Hill to zespół neogotyckich gmachów z XIX wieku. Zostały one rozbudowane po pożarze w 1916 roku. Kompleks tworzą Centrum Block, Wieża Pokoju, Biblioteka Parlamentu, Blok Wschodni i Zachodni w stylu wiktoriańskiego gotyku. Dokoła budynków znajduje się ogród w angielskim stylu. Obecnie Parliament Hill służy jako siedziba Parlamentu Kanady. Katedra Notre-Dame w Ottawie jest największym i najstarszym kościołem w mieście. Jej budowa rozpoczęła się w połwie XIX wieku. W latach 90-tych XX w. kościół został odnowiony i odrestaurowany.
Budynek Sądu Najwyższego został wzniesiony w latach dwudziestych XX wieku. Jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku, od godziny 9.00 do 17.00. Obiekt można zwiedzać z przewodnikiem.
 
Atrakcje i ciekawe miejsca
W Ottawie znajduje się Canadian Museum of Civilizaton (Muzeum Historii Ludzkości). Jest jedna z najstarszych (powstała pod koniec XIX wieku) i najczęściej odwiedzanych placówek kulturalnych w Kandzie. Także National Gallery of Kanada jest jedną z pierwszych galerii sztuki w kraju. Została założona w 1880 roku. Od maja do września muzeum jest czynne codziennie. Od października do kwietnia we wszystkie dni oprócz poniedziałków.
 
Wycieczki 
Na wycieczkę do Ottawy można się wybrać w ramach objazdowych podróży po Kanadzie. Decydując się na taką formę zwiedzania tego miasta należy się liczyć z kosztem 13 tysięcy złotych na osobę. W programie pobytu najczęściej znajdują się najważniejsze atrakcje turystyczne Ottawy oraz wizyta w centrum handlowym. Samodzielnie zorganizowana wyprawa wiąże się z mniejszymi kosztami w porównaniu z cenami biur turystycznych. Najwięcej można zaoszczędzić na noclegach i bilecie lotniczym, wcześniej je rezerwując.  
  
Hotele i noclegi
Ottawa charakteryzuje się bardzo dobrą bazą noclegową. Przeważają w niej hotele 3-, 4- oraz 2-gwiazdkowe. Turyści mogą także korzystać z hosteli, akademików i pensjonatów B&B. Wiele z tych obiektów znajduje się w centrum Ottawy. Osoby poszukujące ciszy i spokoju mogą jako miejsce noclegów wybrać miasteczko Gatineau. Znajduje się ono w odległości  kilku minut jazdy samochodem od Ottawy.
Za nocleg w Ottawie trzeba zapłacić przynajmniej 167 złotych (oferta promocyjna). Doba pobytu w pensjonacie B&B to minimum 300 złotych. Za trzygwiazdkowy lub czterogwiazdkowy hotel trzeba zapłacić 300-700 złotych.
Popularne miasta: