Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewodnik po Ottawie

Informacje ogólne i położenie
Początki osadnictwa sięgają 1800 roku. Miasto zostało stolicą, aby uniknąć rywalizacji pomiędzy ludnością pochodzenia angielskiego i francuskiego. Ottawa jest stolicą i czwartym pod względem wielkości miastem w Kanadzie. Znajduje się we wschodniej części prowincji Ontario, nad rzeką o tej samej nazwie. Oficjalnie jest to dwujęzyczne miasto. Językami urzędowymi są angielski oraz francuski. Obecnie Ottawa jest prężnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, finansowym oraz naukowym. Panuje te niskie bezrobocie, zaś mieszkańcy miasta mogą liczyć na wysoki standard życia.
 
Atrakcje turystyczne
Największe zabytki i atrakcyjne miejsca Ottawy znajdują się są po obu stronach kanału Rideau. Dzieli on miasto na Wyższe i Niższe (Upper Town, Lower Town). Kanał Rideau został wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Stolica Kanady jest miastem atrakcyjnym turystycznie. Stanowi ciekawy zespół urbanistyczny. Z zabytków warto zwiedzić Parliament Hill (zespół neogotyckich gmachów z XIX wieku), katedrę Notre-Dame czy budynek Sądu Najwyższego.
 
Będąc w Ottawie warto się wybrać do funkcjonujących tam placówek kulturalnych. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest Canadian Museum of Civilizaton (Muzeum Historii Ludzkości). Warto w swoich planach uwzględnić wizytę w Muzeum Wojny, Bankowości i Pieniądza czy Technologii i Nauki. National Gallery of Kanada jest najstarszą galerią sztuki w kraju. Została założona w 1880 roku. W Ottawie, co roku odbywają się imprezy, które przyciągają tłumy turystów. Są to Winterlude oraz wiosenne święto tulipanów (Canadian Tulip Festival). 
 
Zwiedzanie
Warto zaznaczyć, że większość miejsc wartych zobaczenia znajduje się blisko siebie. Generalnie w muzeach i galeriach obowiązują bilety wstępu. Warto wcześniej sprawdzić godziny otwarcia konkretnego obiektu. Miasto ma także rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych. Wybierając się do tego miasta można zrezygnować z samochodu. Trudno znaleźć miejsce do parkowania. Poza tym Ottawa ma bardzo dobrą komunikację miejską.
Popularne miasta: