Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Lanzarote

Informacje ogólne
Lanzarote należy do hiszpańskiego archipelagu Wysp Kanaryjskich, położonych na Oceanie Atlantyckim. Wyspa leży niedaleko północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Jest jedną z największych w obrębie Kanarów. Jej teren zamieszkuje obecnie ponad 140 tysięcy ludzi. Stolicą Lanzarote jest miasto Arrecife.

Podział administracyjny
Lanzarote stanowi część autonomicznej wspólnoty o nazwie Wyspy Kanaryjskie. Dokładnie wchodzi w skład prowincji Las Palmas. Na wyspie wyróżnia się siedem gmin: Arrecife, Haria, San Bartolome, Teguise, Tias, Tinajo oraz Yaiza.

Środki transportu
Najdogodniejszym środkiem transportu po wyspie jest samochód. Wypożyczenie auta to koszt rzędu 100 euro za tydzień. Drogi na Lanzarote są komfortowe, dobrze oznakowane i zapewniają połączenia między poszczególnymi miastami, kurortami, a także prowadzą do mniej uczęszczanych zakątków wyspy. Na Lanzarote bardzo dobrze funkcjonuje również transport autobusowy. Nie trzeba się zatem martwić o dotarcie z lotniska do hotelu czy przejazd na plażę, samochód daje jednak dużo większą niezależność podróżowania i zwiedzania.

Na Lanzarote znajduje się międzynarodowe lotnisko w okolicach stolicy, Arrecife. Rocznie obsługuje się tu ponad 5,5 miliona pasażerów. Loty odbywają się pomiędzy poszczególnymi wyspami, do Europy kontynentalnej i w innych kierunkach świata.

Na Lanzarote funkcjonuje również transport wodny, czyli przeprawy promowe. Przewoźnicy Trasmediterranea oraz Armas zapewniają połączenia z Hiszpanią kontynentalną (do Huelvy i Kadyksu) oraz z innymi wyspami archipelagu.

Jak dotrzeć z Polski?
Z Polski na Lanzarote najlepiej dostać się drogą lotniczą. W ofercie lotów rejsowych nie ma bezpośrednich połączeń z tą wyspą, stąd podróż odbywa się z międzylądowaniem, np. w Madrycie. Bezpośrednie połączenie z Lanzarote jest możliwe natomiast w wypadku lotów czarterowych. Na wyspę latają między innymi linie Ryanair. Ceny lotów wahają się w granicach od 700 do ponad 2000 zł.

Inną możliwością jest podróż samochodem do Hiszpanii kontynentalnej, a następnie przeprawa promem na Lanzarote (np. z Kadyksu). Rejs trwa kilkadziesiąt godzin.

Wyznaczanie trasy