Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Lanzarote – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Turyści odwiedzają Lanzarote przede wszystkim ze względu na jej walory przyrodnicze, jednak znajdziemy tu również interesujące zabytki. Miłośnicy sztuki i historii powinni odwiedzić stolicę wyspy, Arrecife. Można tam podziwiać dwa zabytkowe forty: Castillo de San José oraz Castillo de San Gabriel. W przeszłości budowle te pełniły ważną funkcję w obronie wyspy przed napadami piratów.

Duże wrażenie robi również most zwodzony Puente de las Bolas. Co więcej, na Plaza de las Palmas mieści się XVII-wieczny kościół Iglesia de San Gines. Świątynia posiada wysoką, monumentalną wieżę i barokowe rzeźby. W stolicy znajdują się również Muzeum Archeologiczne i Muzeum Sztuki Współczesnej z dziełami największych kanaryjskich artystów, między innymi Diego Rivera czy Cesara Manrique.

Ciekawe miejsca
Dumą Lanzarote jest niewątpliwie Park Narodowy Timanfaya. Można go zwiedzać pieszo lub specjalnym autokarem. Znajdziemy tu prawdziwie wulkaniczny krajobraz, a pracownicy parku zademonstrują realne możliwości lawy wulkanicznej, np. wrzucając do dołów suche gałęzie, z których samoistnie powstają ogniska.

Innym ciekawym miejscem na Lanzarote jest Jameos del Jagua, czyli malownicza jaskinia wewnątrz tunelu wulkanicznego, na terenie Malpais de la Corona. Groty wulkaniczne w dużej części za sprawą Cesara Manrique zostały przystosowane na sale koncertowe i restaurację. Znajduje się tu również naturalne jezioro, będące środowiskiem białych, ślepych krabów.

Atrakcje turystyczne
Do niekwestionowanych atrakcji Lanzarote należy Ogród Kaktusów w okolicy Guatizy. W potężnym amfiteatrze mieści się ponad 10 tysięcy tych roślin. Wspaniałych widoków dostarcza również Cueva de los Verdes, jeden z tuneli wulkanicznych na wyspie. Ponadto warto skorzystać z miejscowych rozrywek, jak np. Rancho Texas w Puerto del Carmen, gdzie będziemy mieć okazję podziwiać egzotyczne zwierzęta czy porzucać lassem. Nie lada atrakcją dla miłośników aktywnego wypoczynku będzie trekking, który można na wyspie uprawiać z przewodnikiem. Nie sposób także zapomnieć o specjałach lokalnej kuchni, jak bodega, czyli wino wulkaniczne

Wycieczki
Jeśli chodzi o wycieczki na Lanzarote organizowane przez biura podróży, za ośmiodniowy wyjazd zapłacimy w granicach od 1500 do 2000 zł, często w ofercie all inclusive. Do najbardziej znanych kurortów należą Playa Blanca, Puerto del Carmen, Puerto Calero czy Costa Teguise. Na Lanzarote znajdziemy niezwykłe czarne plaże, związane z wulkanicznym ukształtowaniem wyspy, choć zdarzają się również jasne, piaszczyste wybrzeża.

Popularne miasta: