Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Korfu

Informacje ogólne
Korfu to jedna z najczęściej odwiedzanych greckich wysp, należąca do archipelagu Wysp Jońskich (leży ona dokładnie w północnej części Morza Jońskiego, tuż przy wybrzeżu Albanii). Wyspa posiada powierzchnię 592 km², a zamieszkuje ją 110 tysięcy ludzi. Turyści przybywają na Korfu, by wypocząć na zachwycających plażach oraz zwiedzać cenne zabytki, jak budowle antyczne, weneckie, a także dziewiętnastowieczne pałace znanych osobistości, np. Achileion, pałac cesarzowej Sissi.

Podział administracyjny
Korfu pod względem administracyjnym jest częścią regionu Wyspy Jońskie. Korfu stanowi  jednostkę zwaną nomos, czyli jedną z 51 prefektur, która dzieli się z kolei na gminy Korfu i Paksos.

Środki transportu
Jeśli chodzi o transport publiczny na wyspie, kursują tu dwie linie autobusów: Blue Bus i Green Bus. Niebieskie autobusy jeżdżą na głównych trasach w pobliżu stolicy Korfu i zapewniają połączenie z południa (przez okolice Benitses) na północ ( przez miejscowość Dassia). Zielone autobusy obsługują połączenia podmiejskie oraz między wyspą a innymi częściami Grecji: Atenami czy Tesalonikami. Trzeba jednak pamiętać, że w obu wypadkach w niedzielę występują duże problemy z komunikacją publiczną.

Po Korfu można się również poruszać taksówką albo własnym lub wypożyczonym samochodem. Wyspa nie posiada jednak idealnych dróg, ich nawierzchnia w wielu miejscach może budzić mieszane uczucia, a ponadto trasy najczęściej prowadzą przez tereny górzyste, są kręte i strome. Z drugiej strony sieć dróg jest gęsta i zapewnia połączenie z każdym zakątkiem Korfu.

Na Korfu funkcjonuje oczywiście również transport wodny. Głównym miastem portowym jest stolica wyspy. Funkcjonują tu połączenia promowe do Bari, Brindizi oraz Igoumenitsy. Ponadto zaś na Korfu mieści się międynarodowe lotnisko zapewniające między innymi loty do Aten, a także do Polski.

Jak dotrzeć z Polski?
Z Polski na Korfu można dotrzeć samolotem lub samochodem do Grecji kontynentalnej, a stamtąd promem. Przeloty oferują narodowe greckie linie Aegean, a także LOT czy Lufthansa. Rejsy odbywają się z przesiadką np. w Wiedniu, Berlinie czy Monachium.

Wyznaczanie trasy