Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Korfu - zabytki i atrakcje

Zabytki
Korfu to wyspa pełna śladów przeszłości, które można odnaleźć niemal w jej każdym zakątku. Swoje piętno odcisnęła tu nie tylko odległa historia starożytna, ale również dzieje nowożytne; na wyspie bywali bowiem Napoleon, cesarzowa Sissi czy Wilhelm II. Zwiedzanie Korfu warto zacząć od stolicy. Na morskim cyplu usytuowane jest piękne Stare Miasto z malowniczym placem podzielonym na Ano Plateia i Kato Plateia. Mieszczą się tu również liczne antyczne budowle i pałac świętych Michaela i George’a.

Na najwyższym wzgórzu w rejonie Peleokastritsy zlokalizowany jest słynny zamek Angelokastro. W środku tej trzynastowiecznej bizantyjskiej budowli mieści się kościół, a także malownicza skalna kaplica. Ponadto cennymi zabytkami stolicy są Stara i Nowa Forteca, czyli fortyfikacje z czasów weneckich. Warto również odwiedzić lokalne zabytkowe świątynie, jak kościół Agios Spiridonas i kościół świętego Jakuba.

Ciekawe miejsca
Do bardzo interesujących miejsc na wyspie Korfu można zaliczyć muzeum archeolgiczne w stolicy. Posiada ono tak wartościowe eksponaty, jak olbrzymi fronton świątyni Artemidy czy zbiór starożytnych monet.

Turyści masowo odwiedzają także słynny Achilleion, pałac cesarzowej Sissi, mieszczący się w Gastouri, kilkanaści kilometrów od miasta Korfu. Budowla ma charakter neoklasycystyczny, można tu odnaleźć ślady acrhitektury doryckiej, jońskiej i rzymskiej. Ponadto w pałacu znajdują się liczne dzieła znanych artystów – freski, obrazy i rzeźby.

Atrakcje turystyczne
Turyści przyjeżdżają jednak do Korfu głównie, aby wypocząć na malowniczych plażach tej pięknej wyspy. Za jeden z najbardziej urokliwych zakątków uchodzi Canal d’Amour w miejscowości Sidari na północy wyspy. Jest to skalisty kanion z krystaliczną, turkusową wodą. Do najbardziej znanych kurortów turystycznych należą z kolei Agios Stefanos i Agios Georgios.

Popularne miasta: