Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Korei Południowej

Informacje ogólne
Korea Południowa leży na południu Półwyspu Koreańskiego, nad Morzem Żółtym, Morzem Japońskim i Morzem Wschodniochińskim. Kraj ten sąsiaduje od północy z Koreą Północną, ponadto zaś przez wody eksterytorialne z Japonią i Chinami. Obecnie Korę Południową zamieszkuje blisko 50 milionów ludzi, z czego 99% populacji to Koreańczycy.

Podział administracyjny
Korea Południowa jest podzielona na kilka jednostek administracyjnych. Są to: prowincje Chungcheong Północny, Chungcheong Południowy, Gangwon, Gyeonggi, Gyeongsang Północny, Gyeongsang Południowy, Czedżu, Jeolla Północna, Jeolla Południowa, miasto specjalne Seul, specjalne miasto autonomiczne Sedżong oraz metropolie: Incheon, Gwangju, Pusan, Daejeon, Daegu, Ulsan.

Środki transportu
Korea Południowa może poszczycić się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą dróg i autostrad.  Samochodem można dotrzeć nawet do najmniejszych zakątków kraju. Główną autostradą jest ta łącząca Seul – Pusan. Korea Południowa posiada również kolej, najważniejsza linia przebiega na trasie Seul - Pusan. W państwie funkcjonuje również kilka dużych portów morskich: Pusan, Inchon, Mokp’o, Masan i Ulsan.

Najważniejszy port lotniczy w kraju to Seul-Incheon, znajdujący się 50 km od centrum stolicy. Rocznie odprawianych jest tu ponad 30 milionów pasażerów, a narodowym przewoźnikiem są linie Korean Air.

Jak dotrzeć z Polski?
Do Korei Południowej można polecieć samolotem, nie ma jednak bezpośrednich połączeń z Polski. Z Warszawy do Seulu latają Qatar Airways z przesiadką w mieście Doha. Tanie połączenia lotnicze znajdziemy także w wielu europejskich miastach, jak np. Praga (z liniami Finnair czy Turkish Airlines).

Wyznaczanie trasy