Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuchnia koreańska

Podstawą kuchni koreańskiej jest ryż, podawany z dużą ilością przystawek: mięsa, warzyw, zup i sosów. W roli przypraw najczęściej używa się czosnku, cebuli i papryczek chili. Ponadto Koreańczycy jadają dużo makaronu, ryb i owoców morza, a także przygotowują posiłki z soi, kukurydzy i jęczmienia.

Tradycyjne potrawy
Najpopularniejszą potrawą w Korei Południowej jest kimchi, czyli jednogarnkowe danie z kiszonej kapusty pekińskiej, rzodkwi, marchewki, szczypiorku, z dodatkiem czosnku. Czasami w kimchi znajduje się również wołowina lub owoce morza. Potrawa przez kilka tygodni fermentuje w specjalnych glinianych słojach.

W Korei południowej bardzo często na stołach pojawia się pasta sojowa (pasta doenjang). Z mięs najczęściej jada się bulgogi, czyli marynowaną, a następnie grillowaną wołowinę, wieprzowinę albo kurczaka oraz galbi (grillowane żeberka wieprzowe lub wołowina).

W ciągu dnia Koreańczycy gęgają po juk, czyli rodzaj owsianki, bibimbap – ryż z warzywami, mięsem i ostrą pastą podawany z surowym jajkiem. Szybką przekąską składającą się z placka z owocami morza jest jeon. Kuchnia koreańska obfituje również w zupy (tang) i gęste gulasze, a także zapiekanki mięsno-warzywne(casserole).

Napoje
Podczas wizyty w Korei Południowej warto skosztować lokalnych alkoholi. Do najbardziej oryginalnych należą soju (wódka ryżowa), makgeolii (wino ryżowe) i gwasilju (wino owocowe). 

Popularne miasta: