Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Ibizy

Informacje ogólne
Ibiza to jedna z wysp hiszpańskiego archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym, usytuowanego pomiędzy Hiszpanią a Algierią. Obecnie wyspę zamieszuje ponad 132 tysiące ludzi. Ibiza słynie ze wspaniałego klimatu, słonecznych plaż oraz szalonej rozrywki. Na wyspie funkcjonuje bowiem mnóstwo znanych klubów z muzyką elektroniczną, co przyciąga tu szczególnie turystów spragnionych odprężenia i zabawy.

Podział administracyjny
Ibiza wchodzi w skład regionu autonomicznego o nazwie Baleary. Jest to jedna z 17 prowincji, na które podzielone jest terytorium Hiszpanii. Administracyjną stolicą wyspy jest miasto Ibiza (Eivissa).

Środki transportu
Ibiza posiada gęstą i bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg, które zapewniają połączenia nawet z odległymi zakątkami wyspy i niewielkimi plażami. Po wyspie z powodzeniem można się poruszać samochodem, skuterem, rowerem lub komunikacją publiczną. Ta ostatnia opiera się o linie autobusowe. Z lotniska na Ibizie do San Antonio dostaniemy się autobusem nr 9, do Eivissy kursuje autobus nr 10, zaś do Es Canar nr 24.

Na Ibizie funkcjonują cztery linie autobusowe: niebieskie (Voramar El Gaucho), pomarańczowe (San Antonio), czerwone (H.F. Vilas) i zielone (Lucas Costa). Co więcej, osobliwością transportu publicznego wyspy jest Discobus, który rozwozi pasażerów w nocy, zatrzymując się w pobliżu znanych klubów i hoteli.

Na Ibizie mieści się duży, międzynarodowy port lotniczy, który rocznie obsługuje blisko 4,5 miliona pasażerów. Funkcjonuje tu również transport morski, obsługiwany między innymi przez przewoźnika Balearia i Trasmediterranea.

Jak dotrzeć z Polski?
Najszybszym i najdogodniejszym sposobem dostania się na Ibizę jest lot samolotem. Obecnie z Warszawy można polecieć na wyspę z tanimi liniami Ryanair i Wizzair. Podróż odbywa się z przesiadką. Inną opcją jest dotarcie samochodem do Hiszpanii kontynentalnej (do Barcelony lub Walencji), a stamtąd rejs promem na wyspę.

Wyznaczanie trasy