Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ibiza - zabytki i atrakcje

Zabytki
Ibiza posiada długą historię, pierwsze ślady cywilizacji pojawiły się tu już bowiem w VII wieku p. n. e. Na wyspie znajdziemy zatem wiele cennych zabytków; te najstarsze pochodzą z okresu starożytnego. Znajdziemy je, zwiedzając fenicko-punicką nekropolię i Muzeum Archeologiczne del Puig des Molins.

Historyczne budowle możemy również podziwiać w stolicy wyspy, Eivissa. Niemal każdego turystę zachwyci Stare Miasto. Szczególną dumą miasta są szesnastowieczne fortyfikacje wzniesione przez Jana Baptystę Valviego i Jakuba Paleaza Fratina.

Ciekawe miejsca
Wśród ciekawych miejsc Ibizy warto odwiedzić miejscowe jaskinie, jak np. Cova de Can Marca w okolicach Sant Miguel. Dzikie ptaki, zwłaszcza flamingi, można z kolei podziwiać w rezerwacie przyrody nieopodal Sant Josep de Sa Talaia.

Dwudziestowieczne dzieje wyspy są mocno związane z hipisami, którzy szczególnie upodobali sobie Ibizę. Do dziś funkcjonuje tu Hippy Market w miasteczku Es Cana, przy Punta Arabi. Można tu nabyć biżuterię, stroje hipisowskie i inne akcesoria.

Atrakcje turystyczne
Jedną z najbardziej charakterystycznych dla Ibizy atrakcji turystycznych jest ogromna liczba klubów z muzyką elektroniczną: house, techno, minimal, trance. Turyści z całej Europy przybywają tu specjalnie, żeby poczuć beztroski klimat zabawy. Najbardziej znane lokale znajdują się w okolicach Ibiza Town i San Antonio; można wśród nich wymienić miejsca takie, jak Pacha, Pace, Priviliege czy Amnesia.

Inną rozrywką szczególnie popularną wśród turystów jest rejs na pobliską wyspę Formenterę. Ten malowniczy zakątek ma długość zaledwie 20 km, a na jednym z jego klifów mieści się urocza latarnia morska. Równie wspaniała jest skalna wysepka Es Vedra, oddalona kilkaset metrów od południowo-zachodniej Ibizy. Na wyspie żyją dzikie kozy, a do niekwestionowanych uroków tego zakątka należy widok zachodzącego słońca.

W wyliczeniu największych skarbów Ibizy nie sposób pominąć również pięknych miejscowych plaż. Mieści się tu kilkadziesiąt plaż o urozmaiconej rzeźbie: od piaszczystych po typowo skaliste wybrzeża.

Popularne miasta: