Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Fuerteventury

Informacje ogólne
Fuerteventura należy do hiszpańskiego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest zlokalizowana na Oceanie Atlantyckim,  nieopodal północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Fuerteventura to druga co do wielkości wyspa Kanarów, obecnie zamieszkiwana przez ponad 86 tysięcy ludzi. Stolicą wyspy jest miasto Puerto del Rosario.

Podział administracyjny
Fuerteventura wraz z wyspami Gran Canaria i Lanzarote tworzy prowincję Las Palmas wchodzącą w skład autonomicznej wspólnoty Wysp Kanaryjskich. Sama Fuerteventura dzieli się zaś na 6 regionów: Antigua, Betancuria, La Oliva, Pajara, Puerto del Rosario oraz Tuineje.

Środki transportu
Fuerteventura posiada rozbudowaną i gęstą sieć dróg (również szybkiego ruchu i autostrad), które zapewniają dojazd do najodleglejszych zakątków wyspy. Ponadto drogi są w bardzo dobrym stanie, a ich oznakowanie jest przejrzyste, dlatego turyści z łatwością mogą się po nich poruszać wypożyczonym samochodem. Inną opcją transportu jest komunikacja autobusowa. Tutaj trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami na dłuższych trasach, autobusy dalekobieżne nie kursują bowiem często (na niektórych odcinkach jedynie dwa razy na dzień).

Na wyspie mieści się międzynarodowy port lotniczy, oddalony o 5km od centrum Puerto del Rosario. Rocznie obsługuje się tu ponad 4 miliony pasażerów. Ponadto zaś w obrębie wyspy funkcjonuje transport wodny, czyli promy zapewniające połączenia z Hiszpanią kontynentalną oraz z innymi wyspami archipelagu.

Jak dotrzeć z Polski?
Z Polski na Fuerteventurę można się dostać bezpośrednią drogą lotniczą. Najtańsze połączenia oferują linie Ryanair. Ceny zaczynają się od 278 zł, oczywiście w zależności od terminu rezerwacji. Loty organizowane są z wielu miast Polski, między innymi z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia czy Katowic. Czas lotu wynosi około 6 godzin.

Inną opcją jest podróż samochodem do Hiszpanii kontynentalnej, a następnie przeprawa promem na Fuerteventurę.

Wyznaczanie trasy