Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Fuerteventura – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Fuerteventura oferuje turystom przede wszystkim wspaniałe cuda natury, jednak posiada również godne uwagi zabytki. Pod tym względem szczególnie wyróżnia się miejscowość Betancuria, znajdziemy tu bowiem historyczne świątynie: kościół świętej Marii z XVIII wieku, a także ruiny piętnastowiecznego klasztoru Franciszkanów. Co więcej, w wiosce mieszczą się również interesujące muzea, np. Muzeum Sztuki Sakralnej. W miasteczku Tefia znajduje się z kolei Muzeum Sztuki Etnograficznej.

Innym miejscem wartym odwiedzenia jest miasto La Oliva, gdzie można podziwiać dawne domy kolonialne, w tym Dom Pułkowników (Casa de los Coroneles). Ciekawych wrażeń może również dostarczyć wizyta w Pozo Negro, tradycyjnej rybackiej wiosce.

Ciekawe miejsca
Jednym z najpiękniejszych miejsc Fuerteventury jest Park de Corralejo w północnej części wyspy. Rozciągają się tam rozległe plaże o śnieżnobiałym piasku, a nad krajobrazem góruje szczyt wulkanu Bayuyo (269 m. n. p. m.). Podczas pobytu na wyspie warto także udać się w krótki rejs na pobliską Lobos. W dziewiczej scenerii można się poopalać lub uprawiać trekking. U podnuży krateru Escanfraga rozciąga się natomiast miejscowość Villaverde, w której znajduje się tunel wulkaniczny oraz malowniczy ogród botaniczny. W Oasis Park będziemy mieć natomiast okazję poobserwować dzikie zwierzęta.

Atrakcje turystyczne
Niekwestionowaną atrakcję turystyczną stanowią również plaże Fuerteventury. Playa de Cofete, Playa de Bervolento, Grandes Playas czy Playa de Sotavento zaliczane sa do najpiękniejszych wybrzeży. W miasteczku Ajuy mieści się natomiast czarna plaża. Do lokalnych atrakcji należy również festiwal latawców w de Corralejo. Ponadto Fuerteventura to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, wycieczek rowerowych, trekkingu czy jeep safari.

Wycieczki
Biura podróży oferują bardzo atrakcyjne wycieczki na Fuerteventurę. Dziewięć dni pobytu z przelotem i wyżywieniem można bowiem wykupić już za 1600 zł. Do najbardziej atrakcyjnych kurortów należą Corralejo, Costa de Fuste, Costa Calma czy Jandia. Istnieje oczywiście możliwość nabycia wycieczek fakultatywnych. Wśród najciekawszych propozycji można wymienić rejs promem na wyspę Lanzarote, jeep safari, zwiedzanie parku Oasis, wyspy Lobos. Cena pojedynczej wycieczki mieści się w granicach od 50 do 150 euro. Ponadto proponuje się nurkowanie, skutery wodne i żeglarstwo.

Popularne miasta: